Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Feng shui wsparciem dla kobiet biznesu
(10-08-2011)


Drogie Panie! Jak daleko doszłyśmy...przez tak wiele lat nasza płeć była dyskryminowana, lekceważona, niedoceniana a także gorzej traktowana pomimo iż to właśnie na nas spoczywa wielki obowiązek – wydajemy na świat nowe życie! W obliczu ery zdrowego rozsądku i emancypacji kobiet, tworzymy historię. Dostrzeżono i doceniono nasze wysiłki, umiejętności i naszą ciężką pracę. Sukces zawodowy, a także finansowy każdej z nas jest w zasięgu ręki. Trzeba jedynie wiedzieć, z jakich narzędzi dziś możemy korzystać, aby to osiągnąć.  Pomocna może być nauka feng shui.

W lutym 2004 roku zgodnie z nauką feng shui rozpoczął się tzw. okres 8, który potrwa do 2024 roku. Jest to najkorzystniejszy okres dla dojrzałych kobiet i młodych mężczyzn. To czas kiedy coraz więcej kobiet będzie obejmować wysokie stanowiska we wszystkich możliwych dziedzinach życia, w świecie biznesu, nauce, kulturze, czy polityce. Energia tego okresu wspiera kobiety, warto więc z niej skorzystać. Jeśli chcesz otworzyć własną firmę, masz innowacyjny pomysł, widzisz dla siebie możliwości rozwoju, to najlepszy moment na to, aby rozpocząć działalność.

Feng shui jako wsparcie

Aby odnieść sukces w biznesie, oprócz pomocy feng shui, potrzebna jest  determinacja i wiara w osiągnięcie zamierzonego celu. Jak powiedział Anatole France: "Aby dokonać wielkich rzeczy, musimy nie tylko działać, ale także marzyć, nie tylko planować, ale również wierzyć".

Jeżeli sama nie wierzysz w produkt, który sprzedajesz lub usługi, które oferujesz, będzie Ci bardzo trudno osiągnąć sukces.

Zanim rozpoczniesz działalność powinnaś sprawdzić czy masz predyspozycje, aby odnieść sukces w branży, w której zamierzasz działać. Powinnaś także przekonać się, czy jesteś aktualnie w swoim korzystnym okresie życia, tak aby dane przedsięwzięcie mogło okazać się sukcesem i przyniosło Ci wymierne korzyści finansowe. Oczywiście koniecznym jest przeprowadzenie due dilligence [ang. należyta staranność], aby upewnić się że istnieje zapotrzebowanie na danego rodzaju produkt lub usługi, które zamierzasz świadczyć. Jeśli Twój produkt jest innowacyjny wtedy będziesz musiała poświęcić więcej czasu, energii i pieniędzy na niezbędną promocję.

Feng shui jest narzędziem, które pomaga rozwiązać problem lub wzmocnić możliwości człowieka, aby osiągnął swój potencjał. Feng shui jest sztuką – zrodzoną ze zdrowego rozsądku i doświadczenia, umiejętnością poprawiania dysharmonii w środowisku i polepszania bezpośredniej przestrzeni życiowej i miejsca pracy.

Powszechnie przyjmuje się, ze wszyscy z nas przechodzą przez dobre i złe okresy życia; nazywamy je biorytmami. W dobrym okresie feng shui pozwoli nam w pełni wykorzystać pomyślny czas, a w złym okresie pomoże nam przetrwać i ochroni przed najgorszym.

Jeżeli planujesz zawiązać współpracę z inną osobą lub otworzyć firmę ze wspólniczką, feng shui rzeczywiście może pomóc ocenić czy ta współpraca ma szanse na powodzenie i czy będzie to obopólnie korzystne.  Jeżeli Twoja partnerka biznesowa jest w swoim korzystnym okresie to Ty także na tym skorzystasz, natomiast gdy jest inaczej, wtedy Ty także możesz odczuć negatywne efekty jej gorszego okresu. Spółki są korzystne, pod warunkiem jednak że wybierze się odpowiedniego partnera.

Wizualizacja

Dlaczego zgodnie z zasadami feng shui wieszanie obrazów i zdjęć przedstawiających wojnę, śmierć lub smutek jest niekorzystne? Dzieje się tak, gdyż jest to związane z negatywnymi emocjami, które budzą niekorzystne skojarzenia. Jeżeli więc patrzysz na tego typu obrazki codziennie to także możesz zacząć odczuwać podobne uczucia.

Aby pozytywnie wpływać na swoje życie powinnaś otaczać się elementami (zdjęciami, rzeźbami, etc.), które wywołują u Ciebie pozytywne odczucia. Jeżeli Twoim autorytetem jest kobieta sukcesu, którą chciałabyś naśladować, możesz umieścić na ścianie w salonie jej zdjęcie. Jeżeli jednak nie do końca jesteś pewna, że odniesiesz sukces powieś na ścianie napis „Odniosę sukces” lub „Zarobię dużo pieniędzy” w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu. Patrząc na to codziennie w pewnym sensie przekonujesz siebie, że tak właśnie się stanie. Nie jest to stricte nauka feng shui, a technika wizualizacji, dzięki której w wielu przypadkach „niemożliwe” staje się „możliwe”.

Wizerunek firmy

Zanim otworzysz firmę warto pomyśleć o kilku ważnych aspektach związanych z elementami, które będą ją reprezentować, m.in.: nazwa firmy, logo, wizytówki i strona internetowa.

Nazwa i logo są tym, z czym ludzie będą kojarzyć Twoją firmę. Powinny one być nie tylko chwytliwe, proste do zapamiętania, a także łatwe do wymówienia (nazwa). Najlepiej także jeśli nazwa jest dość krótka. Powinna ona pasować do rodzaju działalności, a także być korzystna dla właściciela. Najlepiej sprawdzić to na podstawie tzw. Analizy 4 Filarów Przeznaczenia. Zgodnie z tą metodą możemy sprawdzić jakie żywioły są korzystne dla konkretnej osoby i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą nazwę.

Logo – podobnie jak nazwa – powinno być łatwe do zapamiętania. Nie bez powodu taką zasadą kierowali się twórcy logotypów dużych koncernów i korporacji, takich jak m.in.: LG, BMW, HSBC, Google, LV, IBM, HP, Nokia, itp.

Jeśli chodzi o dobór kolorów w logo, barwy symbolizujące wiosnę są lepsze w przeciwieństwie do jesiennych barw. Naturalnym jest, że wiosną wszystko budzi się do życia, więc jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją działalność to odcienie zieleni będą korzystniejsze niż np. brązu.

Jeżeli otwierasz firmę, reprezentowaną przez kilku partnerów to najlepiej dobrać jej nazwę i logo zgodnie z branżą firmy. Natomiast jeśli jesteś jedyną właścicielką wtedy dobrze jest skorzystać z analizy 4 Filarów Przeznaczenia lub tzw. numeru KUA. W doborze logo są pewne ogólne symbole, które można odbierać jako korzystne lub niekorzystne. Do tych pierwszych należą: strzałka skierowana w górę w przeciwieństwie do strzałki skierowanej w dół, a zamknięcie logo w okręgu wiąże się z zatrzymaniem możliwości rozwojowych firmy.

Dodatkowym negatywnym elementem jest umieszczanie logo na podłodze, wycieraczkach do butów, pod schodami, itp. Logo ma symbolizować nasze osiągnięcia, powinno być zatem eksponowane w reprezentacyjnych miejscach firmy.

Wizytówki

Wizytówki to kolejny element, który reprezentuje Twoją firmę. Korzystasz z nich prawie codziennie, więc powinnaś się upewnić że są przygotowane jak najlepiej. Z perspektywy feng shui istotne są dwa aspekty. Jednym z nich są wymiary, a drugi to sposób, w jaki umieszczone są na niej wszystkie informacje. Pamiętaj, aby nazwa firmy nigdy nie znajdowała się na samym dole wizytówki, najkorzystniej jest umieścić ją w górnej części. Unikaj także linii oddzielających nazwę firmy od pozostałych elementów, informacja na wizytówce ma stanowić całość.

Istnieje wiele zestawów korzystnych wymiarów, jednak najkorzystniejszym i najłatwiejszym do naśladowania są wymiary kart kredytowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wymiary kart kredytowych zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami feng shui, tak aby ludzie chętniej z nich korzystali (wydawali pieniądze).

Formuła KUA

Jest to metoda pozwalająca w indywidualny sposób określić przynależność danego człowieka do tzw. grupy kierunków wschodnich lub kierunków zachodnich, jak również w podobny sposób określić przynależność budynków do jednej lub drugiej grupy.

Bez trudu samodzielnie możesz sprawdzić, które kierunki są dla Ciebie najlepsze, a których lepiej unikać i czy dom, w którym mieszkasz lub siedziba firmy, w której pracujesz są zgodne z Twoim kierunkiem.

Znając swoje dobre kierunki powinniśmy się upewnić czy nasze łóżko, drzwi wejściowe, biurko skierowane są w dobrym kierunku. Pracując, śpiąc, siedząc, powinniśmy unikać złych kierunków. Upewnij się, że w biurze zawsze możesz siedzieć będąc skierowana w swoim kierunku sukcesu. Jeżeli jednak nie masz biura (pracujesz z domu, masz biuro wirtualne) to wtedy upewnij się że Twoje biurko, łóżko, sofa itp. są ustawione, tak abyś mogła być skierowana w kierunku sukcesu. Jeżeli jednak nie jest możliwe skierowanie w kierunku sukcesu to wtedy wybierz inny z pozostałych 3 korzystnych kierunków.

Pamiętaj także, aby zawsze siedzieć mając wsparcie z tyłu (np. ściana) i wolną przestrzeń przed sobą. Takie ustawienie gwarantuje niezbędne wsparcie, siłę i władzę.

Gwiazda  wody numer 8

W feng shui wyróżniamy tzw. „gwiazdy”, które są reprezentowane przez numery od 1 do 9 i określają energię jaka znajduje się w danym pomieszczeniu. Za sukces finansowy i zawodowy odpowiada gwiazda numer 8. Osoby pragnące odnieść sukces zawodowy  powinny sprawdzić, gdzie w ich domu znajduje się okresowa, roczna lub miesięczna gwiazda numer 8. Gwiazda okresowa znajduje się w danym sektorze przez okres 20 lat, natomiast roczna i miesięczna – zajmuje dany sektor przez okres roku lub miesiąca.

Najprościej skupić się na gwieździe rocznej, która w roku 2011 znajduje się w sektorze północno-zachodnim, czyli sektorze mężczyzny, a także kierunku astrologicznym osób urodzonych według chińskiego horoskopu w latach Psa (1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994) i Świni (1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995). Oznacza to, że osoby urodzone w tych latach generalnie mają większą szansę na odniesienie sukcesu zawodowego i finansowego. Pozostałe osoby mogą wykorzystać pozytywną energię sukcesu znajdującą się w sektorze północno-zachodnim i po prostu spędzać tam jak najwięcej czasu. Aby wzmocnić energię sektora najlepiej umieścić w nim aranżację wodną (akwarium, małą fontannę, itp.), która dodatkowo go wzmocni.

Korzystne daty

Planując ważne wydarzenia w swoim życiu, takie jak: otwarcie nowej firmy, rozpoczęcie nowego projektu, przeniesienie się do nowego biura, podpisanie ważnego kontraktu itp. powinnaś wybrać datę, która jest najbardziej korzystna dla Ciebie, która da Ci możliwie największą szansę odniesienia sukcesu.

Nie bez powodu otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Chinach nastąpiło dokładnie 08.08.09 o godzinie 08.08 wieczorem. Data została celowo dobrana tak, aby Chiny zdobyły największą liczbę złotych medali – tak też się stało.

Sukces w praktyce

Przedsiębiorcza kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć zamierzone cele warto wykorzystywać metody sprawdzone przez tych, którzy przetarli szlaki i osiągnęli sukces zawodowy.

Wśród osób, o których wiadomo, że korzystają z nauki feng shui zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są m.in.: Madonna, Sting, Oprah Winfrey, Paula Abdul, Mick Jagger, Julia Roberts, Carmen Electra, George Clooney, Sophia Loren, Cher, Dan Akroyd, Donna Karan, Tommy Hilfiger, czy Victoria i David Beckham oraz jeden z kontrowersyjnych miliarderów – Donald Trump, który przyznał kiedyś publicznie: "Nie muszę wierzyć w feng shui. Robię to, ponieważ przynosi mi to pieniądze".

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie