Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Negatywne feng shui resturacji
(03-04-2011)
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że złe lokalizacje mogą przyczynić się do problemów a nawet bankructwa. Z tego też powodu zdecydowałam się opisać pewne miejsce w Warszawie, które jest na to najlepszym przykładem.

W samym centrum mieści się budynek, w którym w ciągu ostatnich trzech lat, znajdowały się trzy różne restauracje, trzech różnych właścicieli.

Każda z nich serwowała inną kuchnię, inne dania, lecz niestety żaden z dwóch pierwszych nie osiągnął sukcesu i byli oni zmuszeni zamknąć restauracje.

Trzeci nadal próbuje utrzymać się na rynku, jednak jak do tej pory bez widocznych sukcesów.

Restauracja znajduje się w centrum miasta, gdzie jest bardzo dużo potencjalnych klientów, którzy mogli by „wpaść” tam na lunch lub kolację. Ceny są bardzo podobne do innych  restauracji w tej okolicy. Niestety to miejsce „świeci pustkami”.

Nie jest to duża restauracja, jednak będąc tam wiele razy byłam zazwyczaj jedynym klientem. Pracownicy narzekali że tak jest codziennie.

Ktoś mógłby powiedzieć że powodem może być złe jedzenie. Ależ nie! Jedzenie było wyśmienite.  Ponadto właściciele, którzy przejęli lokal jako drudzy, mają jeszcze jedną restaurację, serwującą takie same potrawy i cieszy się ona ogromnym powodzeniem.

Więc w czym tkwi problem? Mogę bez wahania odpowiedzieć że to wina fatalnego feng shui.

Restauracja częściowo znajduje się poniżej poziomu drogi, przy samym zakręcie,  co z perspektywy feng shui jest negatywne. Siedząc tam, w godzinach wieczornych, masz wrażenie jakby samochody jechały wprost na Ciebie. Światła skręcających samochodów oślepiają siedzące tam osoby, więc żadna to przyjemność siedzieć zwróconym w stronę okna.

Wchodząc do restauracji, dokładnie naprzeciwko drzwi wejściowych, znajdują się drzwi toalety. Nie ma możliwości postawienia tam ściany gipsowej lub parawanu rozdzielającego je, ponieważ jest to także przejście do kuchni.

Aktualny właściciel powiesił zasłonę pomiędzy drzwiami toalety i wejściowymi. Nie wiem jednak jaki miał być tego cel ponieważ cały czas jest ona odsłonięta.

Najkorzystniejszą energię mają te nieruchomości których plan ma regularny kształt. Omawiana restauracja ma kształt regularny, jednak jest bardzo szeroka i krótka. Symbolizuje to, że właściciele będą mieć wielkie oczekiwania i zamierzenia, ale niestety mogą się one skończyć głównie rozczarowaniem.

Drugi z właścicieli w centralnej części restauracji powiesił obraz tonącego statku. Element wody wpływa bardzo korzystnie na przypływ gotówki, jednak jedynie wtedy gdy znajduje się w odpowiednim miejscu. Poza tym bardzo istotne jest aby statek  wyglądał jakby płynął w naszą stronę, a nie odwrotnie. W żadnym wypadku nie powinien wyglądać jakby tonął lub płynął po wzburzonym morzu.Poprzedni właściciel powiesił statek, który jest zatapiany przez ogromną falę.W jaki sposób miało to zwiększyć zysk???

Tonący statek w restauracji która i tak ma negatywne feng shui??? Zastanawiam się o czym myśleli właściciele projektując to miejsce...

Zarówno pierwszy jak i drugi właściciel byli zmuszenie zamknąć restaurację po krótkim okresie czasu. Kilka miesięcy temu nowy właściciel przejął to miejsce w nadziei że mu się powiedzie… jak do tej  pory bez większych rezultatów.

To tylko kilka z problemów z jakimi boryka się ten lokal. Jest ich więcej, ale nie ma sensu opisywać wszystkich. Chciałam pokazać że korzystna lokalizacja to priorytet.

Bardzo istotne jest także aby zawsze sprawdzić historię poprzednich właścicieli (jeżeli to możliwe); zarówno gdy wynajmujesz, jak i kupujesz powierzchnię biurową, komercyjną i mieszkalną. Jeżeli poprzedni właściciele opuścili miejsce, które chcesz przejąć, ponieważ przynosiło im duże dochody, mieli dużo klientów i potrzebowali  większego miejsca to przejmij je jak najszybciej. Jednak jeżeli właściciele przenieśli się ponieważ zbankrutowali lub stracili pieniądze na inwestycji to zazwyczaj nie jest to dobre miejsce i lepiej poszukać innego.

Jeżeli wiesz co było powodem bankructwa i wiesz jak to zmienić to możesz zaryzykować wynajem/zakup tego miejsca (chociaż ja osobiście nie polecam). Jednak jeżeli wielu właścicieli przed Tobą zbankrutowało, a Ty nie wiesz co było powodem, to istnieje bardzo wysokie ryzyko że Ty także podzielisz ich losy.

Lepiej nie przeceniaj możliwości swojego biznesu.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie