Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Recesja
(11-02-2009)
Zauważyłam, że w ostatnim czasie najgorętszym tematem dyskusji prowadzonych w mediach oraz rozmów przy kawie jest „globalna recesja”, tzw. „nadchodząca zagłada”.Jako ekonomista z wykształcenia chciałabym podkreślić, że zjawisko to nie jest wcale czymś nadzwyczajnym. Można je zaliczyć do prawdziwej klęski żywiołowej - matki wszelkich kataklizmów. Jednak nie można obwiniać Matki Natury za tę globalną recesję, ponieważ to ludzka chciwość i pazerność są prawdziwymi przyczynami tej katastrofy.

Wszyscy dobrze wiemy, że w życiu wszystko odbywa się cyklicznie.

Jak stare przysłowie mówi: „W życiu są wzloty i upadki”. Takie było moje pierwsze odruchowe skojarzenie.

Z ciekawości postanowiłam sięgnąć głębin nauki feng shui po to, aby sprawdzić, czy to zjawisko można było przewidzieć i czy mogliśmy podjąć jakiekolwiek działania, aby temu zapobiec. Również po to aby dowiedzieć się czy możemy w feng shui odnaleźć wskazówki, jak samodzielnie przetrwać te trudne czasy. Byłam naprawdę zdumiona wynikami swoich badań i chciałabym podzielić się z Wami moimi odkryciami.

W sztuce feng shui element czasu i okresu jest elementem niezwykle istotnym. Żaden dom lub biuro nie będzie wiecznie cieszyć się powodzeniem lub ciągle mieć pecha. Dlatego też w feng shui musimy brać pod uwagę czynnik czasu/okresu. Okres w feng shui zmienia się co 20 lat. Istnieje 9 okresów, które obejmują 180 lat. Obecnie znajdujemy się w 8 okresie, który symbolizuje bogactwo i dobrobyt.

Jeżeli tak, to dlaczego więc mamy teraz globalną recesję? Okres 8 rozpoczął się dnia 4 lutego 2004 roku i potrwa do 2024 roku. Wraz ze zmianą okresu, domy które zostały wybudowane przed rokiem 2004 stracą swoją moc i energię. Oczywiście nie stało się tak z dnia na dzień! Przepływy energii odbywają się cyklicznie. Zmiany są stopniowe i nie natychmiastowe. Według nauki feng shui, gdy zmienia się okres, to zmienia się również układ gwiazd rządzących, określanych przez liczby, co powoduje, że liczby Lo Shu przyjmują układ danego okresu.

Co to oznacza i w jaki sposób należy to odczytać?

Liczby (gwiazdy) Lo Shu mają następujące znaczenie:

1 – przyszły dobrobyt

2 – choroba

3 – kłótnie, konflikty, sprawy sądowe

4 – miłość i sukcesów akademickich

5 – niepowodzenia

6 – pomoc niebios i mentorów

7 – rabunek, kradzież, przemoc

8 – dobrobyt, bogactwo

9 – gwiazda „pomnażająca”

Spójrzmy na to... co to wszystko oznacza?

Lo Shu tworzy siatkę, składającą się z dziewięciu kwadratów, która niezależnie od tego gdzie w danej chwili jesteśmy - w domu czy w pracy, potrafi określić pozycję gwiazd i kierunki ich działań.

Aby sprawdzić jaki mamy układ gwiazd w 8 okresie spójrzmy na poniższą tabelę i zobaczymy, gdzie znajdują się poszczególne gwiazdy.

Możemy zauważyć, że od położenia Twojego kraju w poszczególnym sektorze zależy to, czy będziemy „zbierać profity”, czy też znajdziemy się

w obszarze „gniewu gwiazd”. Nie jesteśmy niczemu winni gdyż gwiazdy nie prowadzą wojny osobistej i nie działają z premedytacją; lecz cyklicznie przemieszczają się w ramach siatki. Tak właśnie się dzieje.

Więc jeżeli kraje silne i dominujące znalazły się w obszarze „gniewu gwiazd”, to cały świat podąża za nimi, w poszukiwaniu zbawienia i pomocy ekonomicznej.

Jednak kraje, znajdujące się w strefie panowania pomyślnych i pomocnych gwiazd, w dużo lepszy sposób przeczekają burzę, a nawet odniosą większy sukces niż pozostali.

Spójrzmy więc na poszcególne okresy (jest ich dziewięć) oraz odczytajmy ich znaczenie. Wróćmy do okresu “5”; w latach 1944 – 1964 mieliśmy II Wojnę Światową, doznaliśmy zniszczeń, byliśmy świadkami następstw katastrofy w Hiroszimie i Nagasaki, musieliśmy dojść do porozumienia w sprawie Holokaustu itd. W okresie “6”; w latach 1964 – 1984 na podstawie dokonanych błędów otrzymaliśmy pomoc i osiągneliśmy pojednanie, pojawił się ruch dzieci kwiatów, przyszło uzdrowienie i miłość. Okres “7”; lata 1984 – 2004 – niepowodzenia, recesja, przemoc na Bliskim Wschodzie, wydarzenia 11 września. Nastąpiła nieodwracalna zmiana w sposobach podróżowania.

Okres “8” – zmiany na lepsze, zniknie chciwość i nadejdzie dobrobyt.

W okresie 8 rządzi trygram KEN (Północny Wschód) z elementem Ziemi. Kierunek ten (NE) jest korzystny dla mężczyzn, co oznacza, że młodzi mężczyźni dojdą do władzy, dobrobytu i bogactwa. Jak wiemy, obecnie w Ameryce rządy sprawuje młody Prezydent, który niedawno objął to stanowisko. Nawet gdy popatrzymy na rankingi najbogatszych ludzi, to możemy zauważyć, że jest w nich coraz więcej młodych osób.

Młodość w dzisiejszym świecie nie oznacza tylko młodzieńczego wieku.

Wiąże się ona z inteligencją, rozwagą i mądrością. Nie zawsze jednak idą one w parze z dojrzałością. Gdy rozejrzymy się dookoła, to zobaczymy coraz młodszych Prezydentów, prezesów wielkich koncernów itp...

Osoby które mają liczbę KUA 8, a ma ona korzystny wpływ, mają szansę aby cieszyć się większym powodzeniem podczas tego okresu.

Ale wystarczy już historii, żyjemy dziś, nurtują nas pytania jak przetrwać, jak odnieść sukces i jak go zachować „na dłuższą metę”?

Wszyscy żądamy natychmiastowych odpowiedzi, nie mamy czasu na czekanie. Nie jest ważne, że okres 8 będzie miał korzystny wpływ

w przyszłości, ale co teraz??? Musimy opłacać swoje rachunki dzisiaj!

Zobaczmy co da się zrobić teraz. Przeczytaj i zapamiętaj poniższe wskazówki.

1. NAJWAŻNIEJSZE! Sprawdź swój dom. Do którego okresu on należy: 7 czy 8?

Okres 8 oznacza te domy, który zostały wybudowane po roku 2004. Wszystkie domy, biura, które były wybudowane w ciągu trwania okresu 7 tracą swoją energię wraz

z jego zmianą. Powinniśmy odnowić każdy taki dom lub biuro, aby wprowadzić do nich nową energię. Domy, w których to jeszcze nie zostało zrobione, powinny być jak najszybciej odremontowane.

W jaki sposób można to zrobić?

Z mojego własnego doświadczenia i z tego czego już sie nauczyłam wynika, że w celu zmiany energii Twojego domu należy zmienić energię Niebios, Ziemi oraz Człowieka (są to określenia feng shui, nie mylić z określeniami religijnymi), co to oznacza:

* jeśli mieszkasz w domu należy wymienić dach.

W mieszkaniu trzeba przynajmniej przemalować sufit, chociaż zmiana dachu w budynku byłaby bardziej korzystna.

* Wymień drzwi wejściowe (jest to konieczne).

* Wymień podłogi (zmień płytki itp).

Oczywiście, przeprowadzenie takich renowacji będzie wymagać pewnych nakładów finansowych, ale będą to pieniądze dobrze wydane.

2. Sprawdź coroczne zmiany i zobacz gdzie znajdują się „sektory nieszczęścia”.

Gwiazdy okresu pozostają bez zmian przez całe 20 lat; gwiazdy roczne zmieniają się każdego roku... Istnieją także gwiazdy miesięczne, dzienne, a nawet godzinne. Jeśli nauczysz się je prawidłowo obliczać i zrozumiesz ich znaczenie, będziesz potrafił dokładnie określić wszystkie gwiazdy. (Dla zainteresowanych polecam uczestnictwo w szkoleniu). Pozostałe osoby mogą uzyskać odpowiednie informacje czytając moją roczną prognozę.

3. 8 jest liczbą kierunku północno-wschodniego (NE), z czego wynika, że NE jest głównym kierunkiem okresu 8.

Drugorzędnym kierunkiem natomiast jest kierunek południowo-zachodni (SW). Co to oznacza??? Północny Wschód jest trygramem Góry. Główny kierunek oznacza, że jest on odpowiedzialny za obszar związków i zdrowia. W celu wzmocnienia jego działania umieść w tym sektorze zdjęcie lub obraz przedstawiający góry.

Drugorzędny kierunek - Południowy Zachód, odpowiada za bogactwo oraz dobrobyt. Można go aktywować umieszczając „płynącą wody” (yang) w postaci np. fontanny, akwarium lub wodospadu. Będzie to pomocne w sprawach finansowych. Zazwyczaj w kierunku SW nie poleca się stosowania elementu wody, jednak podczas trwania okresu 8 jest to jak najbardziej wskazane.

4. Jestem pewna, że wszyscy pragniemy posiadać pieniądze.

W tym celu należy co roku sprawdzić, gdzie znajduje się “miejsce dobrobytu”. Jest to sektor pieniędzy (który zmienia się każdego roku). Spójrz na poniższą tabelę, aby dowiedzić się, jaki układ mają poszczególne gwiazdy.

W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników należy po prostu używać tego sektora. Im więcej z niego korzystamy, tym lepiej. Element wody wzmocni ten sektor, więc warto go tam umieścić.

5. Domy, które są skierowane na Południowy Zachód (SW) lub Północny Wschód (NE) będą cieszyć się większym powodzeniem w tym okresie.

Działa to jednak w większym stopniu głównie dla osób z grupy Zachodu (zgodnie z formułą KUA).

6. Przeczytaj jakim jesteś „zodiakalnym zwierzęciem” zgodnie z chińskim horoskopem i sprawdź, jaka jest Twoja liczba KUA.

Zapamiętaj swoje dobre kierunki. Stosuj się do zaleceń (które można znaleźć w moich artykułach).

Kiedy jesteś przeziębiony – idziesz do lekarza i jeśli nie wykonasz jego zaleceń, to nie wyzdrowiejesz. Twój organizm będzie walczyć

z chorobą, wkrótce prawdopodobnie poczujesz się lepiej, ale będziesz jeszcze przez jakiś czas cierpieć.

Zły okres nigdy nie trwa wiecznie; człowiek potrafi pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania i przetrwać ciężkie czasy.

Moje porady mają na celu przyśpieszenie wyjścia z sytuacji kryzysowych, będa one dla Ciebie „parasolem ochronnym” i sprawią, że na Twojej twarzy znowu pojawi się uśmiech.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie