Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Kupno/wynajem mieszkania
(03-06-2010)


Jeżeli zamierzasz wynająć lub kupić mieszkanie powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Feng shui mieszkań różni się od feng shui domów, segmentów czy rezydencji. Właściciele mieszkań mają znacznie mniejszy wpływ na jego feng shui, niż osoby mieszkające w domach.

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie mieszkania.

1.Unikaj budynków na słupach.

Budynki stojące na kolumnach, mające pustą przestrzeń pod budynkiem mają złe feng shui. Oznacza to brak oparcia, brak stabilizacji.

Jeżeli jednak budynek jest na słupach/kolumnach, ale znajdują się one w podziemnym parkingu to w takim wypadku nie jest to problemem.

2. Toaleta nie powinna znajdować się naprzeciwko drzwi wejściowych.

Feng shui drzwi wejściowych jest bardzo istotne. Toaleta, która znajduje się naprzeciwko nich powoduje wiele poważnych problemów. Jeżeli już jest takie ustawienie w Twoim mieszkaniu spróbuj przenieść drzwi toalety tak aby nie były ustawione naprzeciwko drzwi wejściowych lub umieść ściankę działową oddzielającą drzwi toalety od drzwi wejściowych.

3. Unikaj mieszkań w których jest zbyt wiele belek stropowych na suficie.

Unikaj ich szczególnie jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się na niższym piętrze.

Jeżeli budynek w którym mieszkasz ma 10 lub więcej pięter, a Twoje mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze to nie tylko belka w Twoim mieszkaniu na Ciebie naciska, ale wszystkie 10 lub więcej (w zależności od ilości pięter).

4. Najlepsze są mieszkania zbudowane po 2004 roku lub takie w których przeprowadzono remont po tym roku.

Jest to spowodowane tym, że 4 lutego 2004 roku nastąpiła zmiana okresu. Budynki, które zostały zbudowane przed 2004 rokiem (w okresie 7), straciły swoją energię. Tak jak wszystko się rodzi i umiera, tak samo dzieje się z energią. Aktualnie jesteśmy w okresie 8. Mieszkania zbudowane przed 2004 rokiem straciły swoją energię, dlatego należy ją odnowić. Jak to zrobić będą mogli Państwo przeczytać w następnym artykule.

5. Mieszkania nie powinny znajdować się centralnie naprzeciwko windy lub schodów.

Mają one bardzo niekorzystne feng shui. Jest to tzw. „trująca strzała”, która jest skierowana w nasze drzwi wejściowe.

6. Zwróć uwagę na plan mieszkania.

Aktualnie możemy napotkać wiele różnych czasem dziwnych kształtów planów mieszkań. Są i trójkąty i wielokąty i nawet takie których kształt cięzko określić.

W takich mieszkaniach brakuje róznych sektorów, co jest bardzo niekorzystne.

Najlepsze to takie w kształcie prostokąta lub kwadratu, gdyż wtedy nie brakuje żadnego sektora.

7. Unikaj mieszkań gdzie drzwi wejściowe otwierają się na mały hall.

Jeżeli hall w Twoim mieszkaniu jest mały lub nie masz go wcale umieść lusto na ścianie hallu, tak aby powiększyć przestrzeń. Upewnij się jednak że lustro nie odbija drzwi wejściowych.

8. Unikaj mieszkań, które znajdują się na końcu długiego korytarza.

Długi korytarz działa jak tzw. „trująca strzała”, która jest skierowana w nasze drzwi wejściowe. Jest to bardzo niekorzystne.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie