Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Kwiaty w ogrodzie
(20-03-2010)
Ładny, zadbany ogród jest odzwierciedleniem energii jaka znajduje się w naszym domu. Wszystkie rośliny należą do elementu drzewa, jednakże ich kształt i kolor może sugerować inne elementy. Poniżej przedstawiam jakie kwiaty są odpowiednie do jakiego sektora.


Należy pamiętać jednak że najważniejsza w każdym ogrodzie jest równowaga; równowaga 5 elementów a także równowaga jin i jang. Samopoczucie w ogrodzie w którym panuje równowaga jest zupełnie inne, niż w takim w którym jej brak.

Mam nadzieję że z pomocą feng shui będziecie mogli zaprojektować swój własny ogród, który wyzwoli  pozytywną energię, poprawi samopoczucie i w którym będą się Państwo mogli zrelaksować.

Czerwone, różowe kwiaty są najlepsze w sektorze połudnowym, południowo-zachodnim i północno-wschodnim. Rośliny z ostrymi liśćmi są tutaj także odpowiednie.

Zielone, liściaste  rośliny są njbardziej odpowiednie w sektorach południowym, południowo-wschodnim i wschodnim.

Niebieskie kwiaty powinny być sadzone w sektorach północnym, południowo-wschodnim i wschodnim.

Żółte lub pomarańczowe rośliny są najbardziej wskazane w sektorze południowo-zachodnim, północno-wschodnim, północno-zachodnim i zachodnim.

Białe kwiaty najlepiej umieszczać w sektorach północno-zachodnim, zachodnim i północnym.

Nazwy roślin, uważanych za przynoszące szczęście i powodzenie to między innymi:

- piwonie

-chryzantemy

-lilie

-narcyzy

-kwiat lotosu

-orchidee

-gardenia

-hortensja

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie