Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Remonty
(10-07-2011)
Właśnie rozpoczęło się kalendarzowe lato tak jak i długo oczekiwane wakacje. Latem, kiedy jest wspaniała pogoda i mamy więcej czasu, to przeprowadzamy remonty, tak aby odnowić nasze mieszkanie, dom i wprowadzić nową energię do naszego otoczenia. Jeżeli w Twoim domu przez ostatnie 7 lub więcej lat, nie przeprowadzono żadnych remontów, to bez wątpienia jest to najwyższy czas na renowacje.

1. Bądź praktyczny. Zastanów się jakie zmiany są niezbędne i jak duże powinny one być. Przemyśl która ściana powinna zostać zburzona, gdzie zostanie dobudowany nowy pokój, które podłogi zostaną wymienione, jak doświetlić pomieszczenie itp.Wypisz wszystko co zamierzasz zrobić na kartce papieru tak, aby można było wyliczyć orientacyjny koszt remontu.

Jeżeli jednak budżet nie pozwoli Ci wprowadzić wszystkich zamierzonych celów to zastanów się co jest najistotniejsze, a co możesz przełożyć na później. Ten pierwszy krok pozwala rozsądnie zaplanować remont i ustalić jaki budżet trzeba na to przeznaczyć. Nie denerwuj się jeżeli się okaże że wykonanie wszystkich remontów jest niemożliwe.

2. W jaki sposób remonty mogą poprawić energię w Twoim domu? W feng shui chodzi o to aby w domu był niezakłócony przepływ pozytywnej energii. W przeciwnym razie staje się ona negatywna. Unikaj więc prostych i długich korytarzy, zaciemnionych i małych przestrzeni i ostrych kantów itp. Należy pamiętać, że bałagan zawsze zatrzymuje przepływ energii.

3. Jak się czujesz w swoim otoczeniu? Czy pomieszczenie nie jest zbyt ciemne? Nic nie poprawia lepiej nastroju niż energia słoneczna, dostarczająca witaminy D, a ta z kolei przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia i działa także przeciwdepresyjnie. Światło słoneczne jest za darmo i więc oszczędzamy energię.

4. Rozejrzyj się w swoim domu. Jak wyglądają ściany, meble, urządzenia? Czy są pęknięte, zużyte, zepsute lub potrzebują renowacji? Pomaluj więc mieszkanie, napraw zepsute półki, meble i urządzenia. Zobaczysz że po dokonaniu niezbędnych napraw będziesz się czuł w swoim domu znacznie lepiej.

5. Przyjrzyj się korytarzom, czy są one długie, wąskie lub ciemne? Czy można je powiększyć, oświetlić lub pomalować na jasny kolor tak, aby je optycznie poszerzyć/powiększyć? Jeżeli w Twoim domu jest zbyt dużo małych, niewykorzystanych powierzchni/pokoi? Zastanów się czy nie byłoby lepiej je powiększyć tak, aby przestrzeń była większa, tzn. wyburzyć ścianę, zabudować drzwi itp.

6. Zniweluj wszystkie „trujące strzały” zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nieruchomości.

7. Jeżeli mieszkasz w domu to zastanów się nad „face liftingiem” Twojej nieruchomości. Może warto byłoby przemalować dom?

8. W tym roku staraj się nie wykonywać remontów w sektorze wschodnim i zachodnim swojego domu. Jeżeli jednak jest to niemożliwe nie rozpoczynaj ani nie kończ remontów w tych sektorach. Więcej możesz przeczytać klikając na poniższy link.

http://efengshui.pl/prognozy/remonty-2011-1021.html

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie