Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Czym jest feng shui
(15-03-2009)


Zanim wyjaśnię czym jest feng shui, konieczne jest poinformowanie Was o jego pochodzeniu i początkach. Jest prawie niemożliwością stwierdzenie, kiedy dokładnie ono powstało, ponieważ informacje na ten temat różnią się, czasami znacznie. Czytając różne informacje, artykuły i książki dotyczące tego zagadnienia miałam przed sobą wiele zupełnie różnych informacji. Niektóre źródła podają, że początki feng shui sięgają około 2500 lat wstecz, niektóre, że 3500 lat, a jeszcze inne, że nawet 6000 lat!!!!

Jeśli użyjemy logiki, dojdziemy do tego, że 6000 lat temu, a nawet 5000 lat temu ludzie nie mieli nawet porządnych domów, więc te informacje są naprawdę przesadzone i wzięły się z bujnej wyobraźni!

Najbardziej prawdopodobne jest, że feng shui powstało około 3500 lat temu i te informacje potwierdza większość ekspertów. Chociaż, według starych ksiąg, początkowo mówiono o feng shui jako o nauce zajmującej się środowiskiem naturalnym i charakterystyką krajobrazu. W tamtym czasie symbolizm odgrywał ogromną rolę w interpretacji. Góry i rzeki były strukturami, które wskazywały dobrą lub złą energię. Jeśli wyglądały przyjaźnie lub były podobne do pozytywnych stworzeń, były uważane za pozytywne i przynoszące dobre feng shui. Jeśli wyglądały groźnie i były podobne do potworów, wtedy były postrzegane za negatywne.

Pochodzenie feng shui jest dość zawiłe.

Ilu różnych konsultantów, tyle różnych opinii. Niektórzy mówią, że feng shui pochodzi od Pani Niebios i Żółtego Cesarza, niektórzy mówią, że z chińskiego folkloru, a jeszcze inni wierzą, że jest to starożytna sztuka utworzona przez Króla Wen lub mędrca Fu Xi, założycieli Early Heaven i Later Heaven Pa Kua lub z kultury neolitu (Yangshao) w Chinach.

Feng shui pochodzi z czasów, kiedy wiedzę przekazywano z ust do ust, z pokolenia na pokolenie, od mistrza do uczniów. Dopiero po śmierci Mistrza uczniowie zostawali Mistrzami. Czasami więc czekali bardzo długo ... Początkowo feng shui wykorzystywano do ustawienia nagrobków i ułożenia ciał w grobach. Wierzono, że jeśli patriarcha domu (dziadek, ojciec) zostaną pochowani przy zastosowaniu zasad feng shui, wtedy bogactwo, zdrowie i szczęście nigdy nie opuści rodziny.

Na długo przed śmiercią wyspecjalizowany doradca feng shui szukał właściwego miejsca na grób, tak aby wybrać najbardziej odpowiednie. Nawet obecnie praktyka ta jest stosowana przez wielu azjatyckich milionerów, którzy chcą się upewnić, że nawet po ich śmierci, bogactwo, dobrobyt i szczęście zostaną w rodzinie.

Według książek historycznych najwcześniejsze techniki feng shui były stosowane szczególnie w dynastii Han, Ching, Tang, Sung, Ming. W starożytnych Chinach jedynie cesarze, i wyższe klasy miały dostęp do tej nauki.

Wiele opowieści podaje, że zgodnie z rozkazem cesarza wszystkie stare księgi zostały zmienione i publikowane z błędnymi informacjami, aby ci, którzy mogli zagrażać dynastii nie mieli dostępu do prawdziwych informacji.

Jest wiele historii, a jedna z nich mówi, ze jeden z chińskich cesarzy zaprosił wszystkich mistrzów feng shui do swojego pałacu na obiad i otruł ich wszystkich, ponieważ tak bardzo martwił się, że wrogowie dworu z pomocą feng shui mogliby uzurpować sobie jego władzę. W czasach Mao Tsetunga zakazano feng shui w Chinach. Był on jedyną osobą, która mogła stosować feng shui i tak właśnie robił, czytał wszystkie stare teksty i studiował tę naukę. W tych czasach wielu mistrzów feng shui opuściło Chiny i osiedliło się w Hong Kongu, obecnie nieoficjalnej stolicy feng shui, a także Tajwanie i Singapurze. Niektóre z tych miast mają starożytne teksty na temat feng shui i dlatego nawet teraz możemy korzystać z tej praktyki.

Przez wiele lat mądrość starożytnych mędrców chińskich była dostępna prawie wyłącznie Chińczykom i krajom, na które wpływ miała kultura chińska. Na szczęście jednak od wielu lat jest ona ogólnodostępna dla każdego.

A teraz czas, żeby zrozumieć czym jest feng shui.

Znalazłam wiele błędnych informacji na ten temat. W Polsce feng shui cieszy się złą sławą z powodu sposobu, w jaki je wprowadzono do naszego kraju, a także dlatego jak jest praktykowane.

Wielu ludzi ma błędne wyobrażenie, że feng shui ma to coś wspólnego z magią, egzorcyzmem, przesądami, a nawet, że feng shui ma coś wspólnego z religią.

Chcę wyraźnie zaznaczyć, że feng shui nie jest ani magiczne, ani tajemnicze i nie ma nic wspólnego z religią! Jest to starożytna nauka bardzo podobna do tej, która kiedyś istniała w zaginionych miastach Atlantydy i innych starożytnych i zapomnianych cywilizacjach. Zdumiewa i zaskakuje nas dzisiaj uzdolnieniami starożytnych cywilizacji. Różnica polega na tym, że ta nauka przetrwała próbę czasu!

Daleko jej także do architektury wnętrz lub czarów.

W krajach azjatyckich feng shui jest także zbiorem zasad postępowania w interesach. Nawet dzisiaj, kiedy ludzie chcą się pobrać lub przeprowadzić do nowego domu lub biura, podpisać kontrakt, iść na ważne spotkanie, nadal szukają rady, aby uzyskać „dobrą datę”.

Bezpośrednie tłumaczenie z chińskiego oznacza wiatr i wodę.

Praktyka feng shui ma swoje korzenie w chińskim sposobie postrzegania wszechświata, gdzie wszystkie rzeczy na Ziemi są podzielone na 5 podstawowych elementów (woda, drewno, ogień, ziemia i metal) i przyjmują pozytywną lub negatywną energię.

Energia ta znana jest jako chi i może mieć albo aspekt jin albo jang, głównie pozytywny lub negatywny, bardzo podobnie jak biegunowość zwykłej baterii...

Feng shui jest sztuką okiełznania mocy ziemi, czasu i przestrzeni, aby przynieść korzyść dążeniom jednostki.

Wiąże się z przepływem energii w nieruchomości i tym, w jaki sposób energia ta wpływa na mieszkańców.

Feng shui jest narzędziem, które pomaga rozwiązać problem lub wzmocnić człowieka, aby osiągnął pełny potencjał.

Feng shui jest sztuką – zrodzoną ze zdrowego rozsądku i doświadczenia- i umiejętnością poprawiania dysharmonii w środowisku i polepszania bezpośredniej przestrzeni życiowej i miejsca pracy.

Powszechnie przyjmuje się, ze wszyscy z nas przechodzą przez dobre i złe okresy; nazywamy je biorytmami.

W dobrym okresie naszego życia feng shui pozwoli nam w pełni wykorzystać pomyślny czas, a w złym okresie natomiast pomoże nam przeżyć i przetrwać burzę.

Mój mąż w ten sposób określa zastosowanie feng shui w złych okresach, „Powiedzmy, że cegła ma ci spaść na głowę i nie możesz jej zatrzymać, nie możesz zrobić nic, żeby jej uniknąć, ale jest hełm, więc nawet, jeśli cegła cię uderzy nie stracisz życia, a jedynie odcierpisz okropny ból głowy”.

Chińczycy wierzą, że aby osiągnąć harmonię, niebo, ziemia i człowiek muszą być w harmonii. Niebo to to, z czym się rodzimy – to nasze genetyczne DNA, coś, czego nie możemy zmienić. Ziemia to środowisko, w którym żyjemy, coś, co jest dynamiczne i czasem wymyka się spod kontroli nawet przy najlepszym zastosowaniu feng shui. Człowiek to to, co robimy, aby osiągnąć to, co leży w naszym potencjale. Jeśli mamy wygrać na loterii, ale nawet nie kupimy kuponu, nie zrobimy nic w tym kierunku, czy naprawdę uważasz, że mamy szansę?

Wykorzystując feng shui Twoje życie może stać się zdecydowanie lepsze i łatwiejsze!

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie