Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

FAQ
(22-11-2009)
Poniżej przedstawiam najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami na nie.

Czy kompas jest potrzebny w praktyce feng shui? Aneta

Droga Aneto,

Zdecydowanie tak. Jest on niezbędny, szczególnie w praktyce feng shui kompasu. Nigdy nie należy „zgadywać”, gdzie są poszczególne strony świata. Poleganie jedynie na obserwacji, gdzie wschodzi i zachodzi słońce, jest niewłaściwe. Moja rada – zainwestuj w kompas!

Co to jest „brakujący kąt” (missing corner) i skąd wiedzieć, że taki jest w moim mieszkaniu? Magda

Droga Magdo,

Najłatwiej sprawdzisz, czy w Twoim mieszkaniu jest jakiś „brakujący kąt” rysując kwadrat lub prostokąt na kartce papieru. Nałóż rysunek na plan Twojego domu/mieszkania i dowiesz się, czy są w nim jakieś brakujące kąty.

Właśnie wprowadzam się do nowego mieszkania które kupiliśmy z mężem. Odwiedziła mnie koleżanka, która przeczytała kilka książek na temat feng shui i powiedziała mi, że będę bardzo nieszczęśliwa w tym mieszkaniu, ponieważ sypialnia nie znajduje się w lewym górnym rogu mieszkania. Bardzo się tym przejęłam. Czy to prawda, że w każdym mieszkaniu/domu w lewym górnym rogu (patrząc na plan) powinno być łóżko/sypialnia? Marzena

Droga Marzeno,

Pierwszy raz słyszę taki nonsens!!! Jeżeli byłaby to prawda, większość z nas mieszkałaby w złych mieszkaniach, bo w którym domu sypialnia jest w lewym górnym rogu??? Niestety, jeżeli ktoś przeczyta jedynie kilka książek, to jego wiedza jest bardzo płytka i ograniczona. Przy projektowaniu mieszkania, ustalaniu gdzie dane pomieszczenie powinno się znajdować, znacznie ważniejsze są formuła Wędrującej gwiazdy, 8 Pałaców, a także formuła KUA.

Moja rada? Ciesz się nowym mieszkaniem i nie przejmuj się radami osób, które nie są specjalistami w tej dziedzinie. Skorzystaj z kalkulatora "Wędrująca gwiazda", "8 Pałaców", a także "Numer KUA" i zastosuj się do ich wyników. Sprawdź kierunek ustawienia Twojego łóżka, drzwi, biurka itp. Upewnij się, że są one zgodne z numerem Twoim i Twojego męża.

Numer Kua mojej żony to 8, a mój to 4. Wynika z tego, że ja jestem z grupy wschodniej, a żona z grupy zachodniej. Co zrobić? Czy to znaczy, że nie powinniśmy być razem? Jesteśmy małżeństwem od ponad 12 lat. Adam

Drogi Adamie,

Formuła KUA nie określa, czy ktoś jest kompatybilny czy nie. Oczywiście lepiej jest jeżeli wszyscy domownicy należą do jednej grupy (to nie zdarza się często), ale nie jest to problem. I zdecydowanie nie jest to powód, aby domniemywać, że Pan i żona nie jesteście kompatybilni, szczególnie że jesteście małżeństwem od 12 lat!

Znam wiele par, a także małżeństw, gdzie jedna osoba należy do grupy wschodniej, a druga do zachodniej i są bardzo szczęśliwi. W takim wypadku najlepiej posługiwać się kierunkiem męża jeżeli chodzi o wybór drzwi wejściowych i kierunek spania. Jednak jeżeli to kobieta jest główną osobą utrzymującą dom, wtedy należy używać jej kierunku.

Do innych czynności należy używać indywidualnych kierunków formuły KUA.

Niedawno przeczytałam, że w sypialni nie powinno być luster, w których odbijałoby się łóżko. W mojej sypialni jest szafa na długość całej ściany, na której są lustra. Niestety nie mogę ich ściągnąć, gdyż są przymocowane. Czy można zrobić coś, abym nie musiała wymieniać szafy? Karolina

Droga Karolino,

Najprostszą metodą będzie zainstalowanie zasłony zakrywającej lustra na czas snu.

Mój mąż niedawno otrzymał bardzo atrakcyjną propozycję pracy za granicą. Jednak na jednym z portali internetowych przeczytałam artykuł o numerach GUA. Mowa tam była o tym, że przy wyjazdach zarówno służbowych, jak i prywatnych trzeba sprawdzić czy miejsce, w które się wybieramy jest dla nas dobre.

Po sprawdzeniu okazało się że miejsce, w które mieliśmy jechać jest niezgodne z numerem GUA mojego męża. Czy powinien odrzucić tę propozycję?

Anna

Droga Anno,

Feng shui nie jest po to aby komplikować życie, a przeciwnie aby czynić je lepszym i łatwiejszym.

Formuła GUA, zwana też KUA jest rzeczywiście bardzo dobrą i prostą formułą, którą każdy może się posługiwać. Stosuję ją sama już od wielu lat, zarówno przy ustawieniu łóżka, wyborze umiejscowienia drzwi wejściowych, nawet przy podpisywaniu kontraktów i w trakcie ważnych spotkań.

Jednak używanie tej formuły przy wyborze miejsca zatrudnienia, podróży służbowej, czy miejsca na wakacje, to już przesada.

Jeżeli szef wyśle Cię w podróż służbową i okaże się, że kierunek nie jest zgodny z Twoim kierunkiem, wówczas lepiej nie narażaj się na śmieszność i nie próbuj argumentować swej niechęci wyjazdu „złym kierunkiem” podróży.

Poza tym nie popadajmy w skrajności! Jadąc na wakacje, nie skupiajmy się na tym, które miejsce jest dla nas dobre zgodnie z formułą KUA.

Jeździłam w przeróżne miejsca na świecie i nie wszystkie były zgodne z moim kierunkiem KUA, jednak zarówno każde wakacje, jak i podróże służbowe zazwyczaj były bardzo udane.

Jedyne co mogę Ci doradzić to to, aby Twój mąż przeczytał uważnie kontrakt i upewnił się, czy wszystko mu w nim odpowiada. Wybierzcie nowy dom/mieszkanie tak, aby był zgodny z feng shui i cieszcie się z wyjazdu w nowe miejsce! Powodzenia!!!

Jestem uczniem szkoły średniej. Na każdy sprawdzian uczę się bardzo pilnie ale i tak moje stopnie są tylko dobre lub dostateczne.

W przyszłym roku zdaję maturę i chciałbym uzyskać jedynie stopnie bardzo dobre i celujące. Czy może mi Pani pomóc, aby moje stopnie były lepsze?

Z góry dziękuję. Mateusz

Drogi Mateuszu,

Feng shui zdecydowanie może Ci pomóc w nauce. Najpierw sprawdź czy w miejscu, w którym się uczysz i śpisz nie ma tzw. poison arrows („trujących strzał”) skierowanych w Twoim kierunku. Jeżeli są, postaraj się je zniwelować. Wylicz swój numer KUA i sprawdź, jaki jest Twój kierunek rozwoju. Ustaw swoje biurko do nauki tak, aby było zwrócone w tym kierunku. Poza tym postaraj się, aby Twoje łóżko było zwrócone w jednym z Twoich dobrych kierunków.

Oprócz tego kup sobie globus lub naturalny kryształ i umieść go na północnym-wschodzie Twojej sypialni. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy rzeczywiście się uczysz. Powodzenia!

Czy trzeba wierzyć w feng shui aby można było odczuć jego efekty? Aby feng shui działało? Marcin

Drogi Marcinie,

Zdecydowanie nie!

Feng shui nie działa dlatego że w nie wierzymy. To czy wierzysz czy nie nie ma znaczenia. Jedyne co musisz zrobić aby działało to użyć go zgodnie z zasadami.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie