Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Feng Shui Nonsens
(16-07-2009)
Na stronach internetowych  napotkać można wiele mylnych sposobów rozumienia tego czym jest feng shui oraz wiele wprowadzających w błąd porad. Chciałabym przedstawić swój pogląd i skomentować parę napotkanych przeze mnie stwierdzeń, a także sprostować pewne obiegowe opinie.

1. Feng shui to magia

Co magicznego jest w nauce?

Sądzę, że tylko ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym czym jest feng shui, będą uważać, że jest to magia, a co gorsza, że jest to jakiś rodzaj czarnej magii. Feng shui w żadnej mierze nie jest niczym magicznym czy tajemniczym, ani nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek religią. TO JEST DZIEDZINA NAUKI!

2. W feng shui chodzi o pozbywanie się zbędnych rzeczy z mieszkania/biura; chodzi o bezustanne sprzątanie

Feng shui nie jest nauką o sprzątaniu, tak więc nie ma nic wspólnego z pracami domowymi.

3. Aby feng shui działało trzeba w nie wierzyć

Feng shui nie działa na naszą podświadomość. Zdecydowanie nie trzeba wierzyć w jego działanie aby odczuć jego efekty. Jedyne co trzeba zrobić to stosować ją zgodnie z zasadami. Pozwólcie, że podam przykład. Kiedy dodamy żółty kolor do zielonego, otrzymamy niebieski. Nie musisz w to wierzyć. Dzieje się tak, ponieważ tak zachowuja sie kolory kiedy je zmieszamy. Prosta analogia.

4. Feng shui polega tylko na bezładnym rozmieszczaniu przedmiotów w domu

W feng shui istnieje wiele wspomagaczy i remediów. Jednak w tej nauce nie chodzi jedynie o rozmieszczanie przedmiotów, posążków i figurek w domu. Ważniejsze jest aby użyć feng shui zgodnie z zasadami.

5. W strefie bogactwa umieść coś w kolorze fioletowym.

Ale co to ma spowodować??? Co przez to mamy osiągnąć? Czy coś fioletowego może być wazonem, kwiatem, obrusem? Czy rzeczywiście ktokolwiek wierzy, że poprzez umieszczenie czegoś fioletowego w strefie bogactwa staniecie się bogaci? Feng shui to nauka, która prawidłowo zastosowana pozwala uzyskać bogactwo, szczęście, zdrowie i zadowolenie. Jednak nie bądźmy naiwni i nie wierzmy w to, że wystarczy coś fioletowego w strefie bogactwa aby zapewnić sobie dostatek.

Feng shui pozwala nam uzyskać to co leży w naszym potencjale, ale nic wiecej.

6. Umieść lustro w kuchni tak aby odbijało kuchenkę/piec. Aby podwoić energię ognia.

To największa głupota jaką przeczytałam, a zarazem dowód na to, że osoba pisząca to, nie posiada nawet podstawowej wiedzy na temat feng shui. Udzielając takiej porady można raczej zaszkodzić niż pomóc. Jak mówi powiedzenie: „Niekompletna wiedza jest niebezpieczna”.

Piec w kuchni ma siłę zmniejszania nieszczęść, a także jest jednym z ważniejszych elementów w feng shui. Odpowiednio umiejscowiony może przynieść pomyślność rodzinie. Jednak ogień na piecu powinien być zawsze pod kontrolą. Dlatego nie powinien być nigdy wzmacniany poprzez np. odbicia w lustrze. To mogłoby być niebezpieczne, a nawet mogłoby spowodować wypadki lub nieszczęścia. „Ogień jest wspaniałym sługą ale złym panem”.

W feng shui, lustra używa się jako wspomagacza lub w celu podwojenia tego, co odbija. Dobrym miejscem na umieszczenie lustra jest np. jadalnia, aby symbolicznie „pomnożyć” jedzenie. Jeśli już musicie używać lustra to tak, aby odbijała się w nim obfitość np. jedzenia. Nie oznacza to że macie więcej jedzenia, ale z pewnością będziecie mieli wrażenie, że posiadacie więcej. Oznacza także, że zaznacie obfitości i pomyślności. To wszystko, co czyni lustro.

7. Kup nowy portfel żeby mieć więcej pieniędzy.

Na jednej ze stron internetowych przeczytałam ostatnio, że aby mieć więcej pieniędzy należy kupić nowy portfel. Czy naprawdę oznacza to, że kupno nowego portfela spowoduje że wygramy na loterii??? Albo za każdym razem gdy kupimy nowy portfel dostaniemy premię? Może powinniśmy więc kupować nowe portfele każdego dnia?...tak na wszelki wypadek :) Może w ogóle najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnować z pracy i zająć się kupowaniem nowych portfeli, a pieniądze same nas odnajdą?

Proszę, nie wierzcie w takie bzdury!

8. W strefach bogactwa w salonie i gabinecie umieść fontannę, roślinę lub lampę.

Muszę o tym napisać, ponieważ jest to kolejny przykład niedoinformowania i udzielania porad, które mogą jedynie zaszkodzić. Czytający, który nie ma wystarczającej wiedzy na temat feng shui i który opiera swoja wiedze tylko na artykulach takiego „eksperta” może wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Fontanna jest elementem wody, roślina – drzewa, lampa – ognia. Każde z tych przedmiotów należy do zupenie innego elementu. Strefa bogactwa to południowy wschód (SE), a jej elementem jest drzewo.

5 elementów i zależności pomiędzy nimi, to wiedza, z którą każdy początkujący powinien się zapoznać. Zgodnie z zasadą 5 elementów i cyklem produkcyjnym, wspomagaczem tej strefy jest woda (woda produkuje drzewo). Roślina również nadaje się do umieszczenia w tej strefie. Jednak pamiętajmy aby nigdy nie umieszczać w domu roślin z ostrymi kolcami, takich jak np. kaktus.

Umieszczenie lampy w strefie bogactwa spowoduje jedynie, że umniejszymy energię drzemiącą w tej strefie, ponieważ ogień (lampa) osłabia drzewo.

9. Energetyzuj sypialnię – ustaw w niej żywą, zdrową roślinę.

Roślina w sypialni to bardzo duży błąd wg zasad feng shui. Sypialnia jest miejscem odpoczynku (jin), natomiast roślina, będąca elementem jang, zakłóca sen i odpoczynek. Jeszcze z lekcji biologii powinniśmy pamiętać, że podczas dnia rośliny produkują tlen w procesie fotosyntezy, a w nocy wydzielają dwutlenek węgla, zmniejszając ilość tlenu w pomieszczeniu, co oczywiście ma niekorzystny wpływ na człowieka.

Więc wyobraźmy sobie z logicznego punktu widzenia,  że jeżeli śpisz w jednym pokoju z roślinami to ma to negatywne skutki, ponieważ mamy mniej tlenu (musimy się dzielić z roślinami).

Wyjątkiem jest sypialnia, w której przebywa chora osoba. W tym wypadku rośliny mają pozytywny wpyw z powodu swoich właściwości absorbowania negatywnej energii. Pamiętajmy jednak aby choremu nie przynosić czerwonych kwiatów. Najlepsze będą białe.

10. Kuchnia w strefie związków sugeruje „zbyt duży ruch w tej dziedzinie”.

Jest to następny przykład braku profesjonalizmu konsultanta. Zgodnie z zasadą 5 elementów, kuchnia jest elementem ognia, strefa związków (SW) jest elementem ziemi.

Patrząc jedynie na 5 elementów, mogłoby się wydać to nawet prawdziwe. Jednak w tym przypadku tak nie jest. Jest to wyjątek, ponieważ kuchnia najlepiej eliminuje nieszczęścia.

SW to nie tylko strefa związków, ale także jedna z 2 najważniejszych stref w domu. Reprezentuje matriarchat, matkę, panią domu.

Umieszczając kuchnię w tym sektorze zdecydowanie osłabi to nasze związki z partnerem, przyjaciółmi, rodziną, a także osłabi pozycję matki. Spowoduje to także że nasze życie rodzinne ulegnie pogorszeniu.

Więc pamiętaj, nigdy nie umieszczaj kuchni w sektorze połuniowo-zachodnim (SW), ani w północno-zachodnim (NW).

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie