Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Korzystne i niekorzystne numery
(08-09-2011)
Zgodnie z wierzeniami w każdej kulturze są numery które przynoszą szczęście lub pecha. Ciekawostką jest że czasem w jednej kulturze pewne numery są pomyślne w innej zaś przynoszą pecha. Według chińskich wierzeń każdy numer ma swoje indywidualne znaczenie, siłę i moc.  Zgodnie z tym mamy chińską numerologię, która pokazuje relacje między numerami a życiem.

Czy ta liczba przynosi szczęście czy nie zależy od wielu czynników. Najprościej jest po prostu sprawdzić czy dany numer jest parzysty czy nieparzysty. Numery parzyste są z reguły bardziej korzystne niż nieparzyste. To dlatego że liczby parzyste są związane z energią jang (energia życia), podczas gdy numery nieparzyste są związane z energią jin; jest to jednak bardzo ogólny podział. Wyjątkiem, jeżeli chodzi o numery parzyste jest liczba 4, która zgodnie z chińskimi wierzeniami jest postrzegana za najbardziej pechową.

 

Dając komuś prezent w Chinach pamiętaj aby kwota była parzysta. Jest to bardzo istotne ponieważ kwoty nieparzyste są postrzegane za negatywne, gdyż daje się je rodzinie zmarłego podczas pogrzebu. Metoda zgodnie z którą Chińczycy sprawdzają czy numer jest pomyślny czy nie zależy od tego, do jakiego słowa podobna w brzmieniu jest konkretna cyfra.

Dlatego właśnie numer 4, pomimo iż jest liczbą parzystą, ma negatywne znaczenie. Co więcej cyfra 4 jest postrzegana za najbardziej negatywną gdyż wymawiając po chińsku brzmi jak słowo „śmierć".

Podobnie jest z numerem 14, który również uważany się za bardzo negatywny. Oba numery zgodnie z chińskimi wierzeniami niosą ze sobą negatywne wibracje.

W wielu budynkach handlowych, których właścicielami są obywatele Chin wiary taoistycznej, można zauważyć, że w windach brakuje oznaczenia pięter o numerach 4,13, 14, 24, 34 lub 64 (oczywiście jeśli budynek jest tak wysoki). Wygląda to tak jakby tych pięter po prostu nie było. W zamian za to są piętra kolejne, tzn. 1, 2, 3, 5, lub 12, 13a, 13b, 15, 16, lub, 12, 13, 15 itp. W Hong Kongu bardzo powszechną praktyką jest omijanie wszystkich numerów negatywnych pięter.

 

Numery i ich znaczenie.

 

1 - nowy początek, samotność

2 - symbolizuje pary, więc jest postrzegany za pomyślny. Ponadto istnieje chińskie powiedzenie „Dobre rzeczy przychodzą w parach", więc uznaje się tę liczbę za korzystny.

3 – Korzystny numer ponieważ jest związany z narodzinami.

4 - Najbardziej negatywny numer, ponieważ po chińsku oznacza „śmierć”.

5 – Pomyślny numer, pomimo iż jest to liczba nieparzysta, ponieważ symbolizuje 5 elementów (żywiołów) tzn.:. woda, drzewo, ogień, ziemia i metal. Jednakże może mieć ona także znaczenie negatywne i jest uzależnione od tego obok jakiej liczby ona stoi, np. 53 jest negatywne ponieważ oznacza „nie żyć”, natomiast 54 ze względu na to że oznacza „nie umierać” ma korzystne znaczenie.

6 – W języku kantońskim brzmi jak „błogosławieństwo”, natomiast w języku mandaryńskim brzmi jak „płynny” więc jest pomyślny dla biznesu. Wiąże się także ze szczęściem, tak więc uważa się go za pomyślny.

7 – Na Zachodzie jest postrzegana za bardzo pomyślną. W Chinach oznacza wspólnotę, bycie razem i ze względu na to jest korzystna dla związków. Ponadto po chińsku oznacza ona wzrost, więc także ma pozytywne znaczenie. Jednakże ze względu na to  że 7 miesiąc w chińskim kalendarzu nazywany jest „miesiącem duchów” wiąże się ona także duchami i ze względu na to jest korzystna jak i niekorzystna.

8 – dla wszystkich Chińczyków jest najkorzystniejszym numerem. W wymowie brzmi jak „dobrobyt”,  „bogactwo”. Chińczycy słyną z tego że są w stanie zapłacić „duże pieniądze” za tablice rejestracyjne, numer telefonu, numer mieszkania z numerem 8.

Kształt tego numeru przypomina kształt symbolu nieskończoności jest więc związany z „niekończącym się bogactwem” napływającym do przedsiębiorstw lub osób indywidualnych.

Wiele lotów do i z Chin ma w numerze lotu trzy ósemki.

Chińczycy wierzą, że pracując w 8 dzień ich piętnastodniowych obchodów chińskiego Nowego Roku przynosi powodzenie.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego w 2008 roku Olimpiada w Pekinie rozpoczęła się 08.08.08, o godzinie 8.08 wieczorem?

To na pewno nie jest zbieg okoliczności! Zaplanowano to z dużym wyprzedzeniem ponieważ wierzono że jest to najkorzystniejsza data z możliwych.

9 - jest postrzegana jako bardzo pomyślna liczba. Jest ona związana ze szczęściem, długowiecznością i nieskończonością. Najkorzystniejszą kombinacją liczb jest 98 lub 89. Co ciekawe  to, że niezależnie jaką jednocyfrową liczbę dodasz do cyfry 9 i dodasz je ponownie tak, aby otrzymać jednocyfrowy wynik to ponownie otrzymasz numer dodawany do 9. Na przykład: 9 +4 = 13. 3 +1 = 4

 

Chińczycy są znani z tego że są gotowi wydać bardzo dużo pieniędzy za korzystny numer telefonu, tablic rejestracyjnych itp. Poniżej kilka przykładów.

 

W 1994 roku jeden z chińskich biznesmanów zapłacił za tablice rejestracyjną z numerem 9 1.700.000 dolarów amerykańskich.

 

Numer telefonu ze wszystkimi ósemkami został sprzedany za 270.723 dolarów amerykańskich.

 

Taka jest siła wiary i wierzeń niektórych kultur w moc numerów. Mam nadzieję, że ten artykuł przybliży niewtajemniczonym chińską kulturę i ich wierzenia.

Wystawiając faktury podawaj ceny z numerami takimi jak 8 i 9, natomiast unikaj numeru 4. Hotele swoim klientom z Azji powinny oferować numery pokoi z tymi cyframi, a to na pewno wzbudzi ich sympatię.

Agenci nieruchomości powinni oferować mieszkania i nieruchomości szczególnie na 8 i 9 piętrze, natomiast powinni unikać 4. Ponadto powinni wybierać numer domu i mieszkania z korzystnymi numerami, podobnie jak w swoich ofertach ceny powinny być z końcówką 8 i 9.

Na świecie jest ponad miliard Chińczyków, ponadto ich wskaźnik gospodarczy jest jednym z najwyższych na świecie i dlatego osoby pragnące prowadzić lub już prowadzące interesy z nimi powinny znać przynajmniej podstawowe informacje na temat ich kultury.

 

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie