Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Mity na temat feng shui
(18-03-2010)
Wiele razy spotkałam się z ludźmi, którzy nie wierzyli że feng shui naprawdę działa. Powiedzieli mi że próbowali stosować zasady tej nauki w swoim domu, jednak pomimo tego nic w ich życiu nie zmieniło się na lepsze. Problem polega na tym, że feng shui działa, ale tylko gdy jest zastosowane prawidłowo.

Wielu ludzi ma mylne opinie na temat feng shui, a także jej zastosowania i działania. Niektórym wydaje się, że wystarczy umieścić „trójnożną żabę”, „dzwonek wietrzny”, lub też inny przedmiot i nasze życie od razu zmieni się na lepsze. Niestety tak nie jest i dlatego też chciałam sprostować kilka mitów i mylnych opinii na temat feng shui.

Feng shui może z każdego z nas uczynić milionera

Fałsz. Czasami, pomimo iż zastosowaliśmy feng shui prawidłowo, nic fantastycznego może nie zdarzyć się w naszym życiu. Ktoś wtedy może pomyśleć że to po prostu nie działa.

Musimy sobie zdać sprawę, że najważniejszą funkcją feng shui jest chronienie nas przed negatywnymi, złymi rzeczami które mogą nas spotkać.

Jeśli więc nic złego nie dzieje się w naszym życiu, to feng shui jak najbardziej działa, tylko że nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Należy pamiętać, że feng shui to nie magia i nie zrobi z każdego z nas miliardera czy przynajmniej milionera...niestety.

Gdyby tak rzeczywiście było, to nazwiska wszystkich specjalistów feng shui znajdowałyby się w rankingu Forbesa (najbogatszych ludzi na świecie).

Feng shui jest nauką, która pomaga nam w pełni wykorzystać nasz potencjał...i to wszystko. Nie może ona dać nam nic więcej. Jeżeli mamy potencjał aby stać się bogatym to z pomocą feng shui możemy to osiągnąć.

Jeżeli jednak nie jest nam dane być bogatym, to nawet z pomocą najlepszego mistrza feng shui nie staniemy się bogaci.

Nie warto więc oczekiwać że zaraz po zastosowaniu feng shui czyjeś życie zmieni się diametralnie.

Feng shui jest odpowiedzialne za jedną trzecią naszego ogólnego szczęścia. Pozostałe dwie trzecie to to z czym się urodziliśmy („takie nasze” genetyczne DNA), a także to co sobie sami wypracujemy.

W dobrym okresie naszego życia feng shui z pewnością pomoże Ci w pełni wykorzystać Twój potencjał, a w trudnym natomiast pomoże Ci przetrwać zły czas.

Zawsze powtarzam zarówno moim uczniom i klientom: „Jeżeli ma Ci spaść na głowę cegła i nie możesz z tym nic zrobić, bo ona i tak spadnie bez względu na wszystko, to można albo stać i czekać, albo można założyć kask”. Feng shui to właśnie jest ten „kask”!”.

Oczywiście w zależności z jakiej wysokości i z jaką siłą ona spadnie rezultat będzie różny.

Kompas jest zbędny w praktyce feng shui

Fałsz. Bardzo ważne, a nawet niezbędne w feng shui jest zastosowanie kompasu.

Wielu ludziom wydaje się, że wystarczy wiedzieć gdzie wschodzi i zachodzi słońce aby określić gdzie znajdują się poszczególne kierunki.

Jest to jak najbrdziej mylne!

Mamy 4 główne i 4 podrzędne kierunki. Jeżeli tylko „na oko” określimy gdzie jaki kierunek się znajduje, możemy popełnić ogromny błąd i wtedy cała nasza analiza może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Najważniejsze to określić właściwie kierunki!

Warto wiedzieć, że odczyt na kompasie wewnątrz i zewnątrz budynku może się różnić ze względu na pole elektromagnetyczne (elektroniczne urządzenia, kable itp).

Dlatego zawsze używaj kompasu!

Raz zrobione feng shui nie trzeba uaktualniać

Fałsz. Feng shui to nauka która opiera się na przepływie energii.  Musimy wiedzieć, że energia nie jest stała; zmienia się co roku, co miesiąc, codziennie, a nawet co godzinę...zmienia się cały czas.

Kiedy energia się zmienia należy uaktualnić feng shui naszego domu. Oczywiście nie trzeba tego robić codziennie! Koniecznym jest jednak wprowadzenie zmian zawsze kiedy zmienia się okres (co 20 lat), a także co roku.

Jest to bardzo ważne!

Można także wprowadzać comiesięczne drobne zmiany. Wystarczy jedynie przeczytać wskazówki w dziale „Prognozy”.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie