Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Prawda czy fałsz ???
(18-05-2010)
Wielu ludzi ma mylne opinie na temat feng shui, a także jej zastosowania i działania. Niektórym wydaje się, że wystarczy umieścić „trójnożną żabę”, „dzwonek wietrzny”, lub też inny przedmiot i nasze życie od razu zmieni się na lepsze. Niestety tak nie jest i dlatego też chciałam sprostować kilka mitów i mylnych opinii na temat feng shui.

Bez znajomości chińskiej terminologii nie można praktykować  feng shui.

Feng shui nauczano po chińsku przez wzgląd na pochodzenie tej nauki. Mistrzowie feng shui nie znali innych języków i z tego też powodu nauczali w języku chińskim. Niektórzy z nich dodatkowo próbowali utrudniać naukę i rozumienie feng shui, wymagając od swoich uczniów znajomości chińskich nazw i terminologii. Tak działo się zanim feng shui stało się znane na całym świecie dzięki Wielkiej Mistrzyni Lillian Too, która przedstawiła zasady tej nauki w prostym i przystępnym języku.

Feng shui jest wystarczająco skomplikowaną nauką, więc po co komplikować ją jeszcze bardziej?

Wiele osób spędza zbyt wiele czasu ucząc się terminologii i chińskich nazw, podczas gdy nie są one istotne. Bez znaczenia jest czy posługujesz się terminologią chińską, angielską, rosyjską, polską itp. Ważne jest jedynie żeby umieć ją odpowiednio zastosować.

Symbolizm jest niezbędny w praktyce feng shui

Wiele osób uważa, że feng shui polega przede wszystkim na umieszczaniu orientalnych akcesoriów i przedmiotów, a także że bez figurek smoka czy trójnożnej żaby feng shui nie będzie działać. To nonsens! Czy naprawdę wierzysz, że trójnożna żaba, smok lub żółw zapewnią Ci bogactwo? Symbolika jest istotna w feng shui, ale nie musisz umieszczać w swoim domu przedmiotów, które są Ci obce. Jeśli podobają Ci się przedmioty związane z chińską kulturą, udekoruj nimi dom, lecz jeśli nie są w Twoim stylu – nie musisz tego robić. Możesz użyć przedmiotów i symboli związanych z kulturą europejską. Jeśli nie lubisz mandaryńskich kaczek – zastąp je obrazem zakochanej pary lub symbolami miłości, które lubisz. Zamiast psów Fu, wykorzystaj wizerunki lwów, słoni itp.. Kieruj się intuicją i zdrowym rozsądkiem.

Musisz być buddystą, żeby praktykować feng shui

Feng shui wywodzi się z Chin, gdzie w większości wyznaje się buddyzm. Dlatego w wielu książkach poświęconych feng shui, napisanych głównie przez chińskich mistrzów, poleca się posążki Buddy lub innych chińskich bóstw.

Jeżeli jednak jesteśmy katolikami, muzułmanami, hindusami lub ateistami, czy musimy się do tego stosować?

Oczywiście, że nie! Jeśli jesteś katolikiem to zamiast Buddy umieść obraz lub figurkę Matki Boskiej lub Jezusa. Jeśli wyznajesz hinduizm, umieść np. figurkę Shivy w odpowiednim miejscu.

To samo tyczy się bransoletek i amuletów. Nie musisz nosić medalionów lub amuletów, które związane są z inną religią niż Twoja.

Koncentrowanie się na szczegółach

Wiele osób koncentruje się na zbyt wielu nieistotnych detalach, a nie przywiązuje wystarczająco dużo uwagi do istotnych spraw.

Często jestem pytana o to, jakiego koloru ręczniki powiesić w łazience, jakiego koloru kwiaty posadzić na balkonie? Feng shui nie polega na dobieraniu odpowiedniego koloru ręczników czy kapci.

Zamiast przywiązywać zbyt dużą wagę do nieistotnych kwestii, lepiej skupić się na ważnych zagadnieniach.

Nie warto koncentrować się na nieistotnych sprawach. Chroń siebie przed negatywną energią, stosuj formułę wędrującej gwiazdy, formułę KUA, pamiętaj o corocznych zmianach, a wszystko będzie w porządku.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie