Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Symbolika i feng shui
(08-01-2011)
Wielu ludzi ma błędne wyobrażenie o nauce, jaką jest feng shui. Uważają oni, że feng shui polega jedynie na bezładnym rozmieszczaniu przedmiotów azjatyckiego pochodzenia w domu.  Niektórzy wierzą, że jedynie dzięki umieszczeniu chińskiej figurki lub przedmiotu staną się bogaci, odniosą sukces, będą szczęśliwi i zdrowi. Gdyby tylko to było tak proste…

Gdyby było to tak nieskomplikowane, to po co się uczyć i podejmować pracę? Wystarczy kupić trójnożną żabę lub jakikolwiek inny przedmiot przynoszący dobrobyt i czekać, aż pieniądze same spadną z nieba i odmienią Twoje życie na zawsze! Czy naprawdę ktokolwiek w to wierzy?

Obecnie istnieje cała gama produktów sprzedawanych pod szyldem feng shui.  Można kupić remedia i wzmacniacze, które mają przynosić bogactwo, dobrobyt, miłość, sukcesy zawodowe, a nawet talizmany broniące przed wszelkimi rodzajami pecha.

Szczerze mówiąc, pogubiłam się już i straciłam rozeznanie we wszystkich przedmiotach dostępnych na rynku...

Aktualnie można znaleźć różnorakie produkty; takie jak bardzo popularne dzwonki wietrzne, żółwie, chińskie monety, smoki i wiele innych.

Co ciekawe, każdego roku pojawiają się nowe przedmioty, tak abyś mógł wydawać pieniądze na bardziej skuteczne i „wzmocnione” akcesoria. Co sezon pojawiają się nowe kolekcje artykułów na sprzedaż. Zupełnie jak ubrania i kolekcje wiosna/lato i jesień/zima – dostajesz nowe, sezonowe akcesoria do praktykowania feng shui. Dlaczego tak się dzieje???

Oczywiście po to, aby zachęcić Cię do zakupu nowych produktów i wydawania pieniędzy, nawet jeśli zupełnie nie jest to Tobie potrzebne. Chodzi tu głównie o aspekt komercyjny, nie oszukujmy się – to po prostu biznes.

Osoby, które chcą posiadać tego rodzaju przedmioty i rozumieją ich znaczenie, mogą kupować cokolwiek im się podoba. Należy jednak pamiętać, że samo bezładne umieszczenie ich w domu nie zmieni Twojego życia. Konieczne jest odpowiednie zastosowanie zasad feng shui.

Feng shui to nauka i oczywiście jest ona związana z symboliką, ale niekoniecznie z chińskimi, bądź stylizowanymi na orientalne, produktami.

Mieszkamy w Europie i chociaż  feng shui pochodzi z Chin, nie oznacza to, że musimy posługiwać się orientalnymi przedmiotami i produktami. Feng shui opiera się na kierunkach i sektorach. Znacznie ważniejsze jest zastosowanie formuły Wędrującej Gwiazdy i 8 Pałaców, niż umieszczanie symbolicznych przedmiotów.  Symbolizm jest częścią feng shui i oczywiście możesz go stosować, ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że powinieneś otaczać się przede wszystkim przedmiotami, które Ci się podobają.

To co staram się tutaj wyjaśnić i uświadomić wszystkim,  to że tego typu przedmioty nie są niezbędne. Co więcej, w feng shui nie musisz używać żadnych orientalnych akcesoriów - nie ma konieczności ograniczania się do tego typu symboliki.

Osobiście wierzę w symbolikę, ale wierzę też, że powinniśmy wybierać przedmioty, które uważamy za ładne i którymi chętnie będziemy się otaczać. Jeśli podobają Ci się chińskie akcesoria – nie wahaj się i kup je, jeśli lubisz konie (symbolizują szacunek, sławę, dobre imię), umieść ich podobizny w swoim domu, jeśli lubisz nawiązujące do chińskiej tradycji stworzenia – kup je, ale tylko jeśli naprawdę Ci się podobają. Nie ma nic gorszego niż kupowanie czegokolwiek tylko dlatego, że jeden z tzw. „ekspertów” zalecił Ci to, podczas gdy Ty patrząc na dany przedmiot myślisz jedynie o tym, jak jest on tandetny i okropny i jak fatalnie będzie wyglądał on w Twoim domu.

Symbolika jest ważna i wierzę w pozytywne skutki otaczania się przyjemnie wyglądającymi przedmiotami (niekoniecznie chińskimi). Nigdy nie powiesiłabym w swoim domu obrazu przedstawiającego bitwy, śmierć, smutek bądź katastrofy. Wolę obrazy szczęśliwych ludzi, figurki zwierząt (ale nie tych, wyglądających groźnie) czy dzieła sztuki przedstawiające przyjemne krajobrazy i naturę – wszystko, co jest źródłem pozytywnej energii.

Nie umieszczam w swoim domu obrazów ani zdjęć samotnych ludzi i zwierząt – wolę pary. To dla mnie symbol bycia razem, który dodatkowo wzmocni mój związek i uczyni go silniejszym i szczęśliwszym .

Pamiętaj – mimo tego, że feng shui jest chińską nauką, Twój dom nie musi być urządzony w orientalnym stylu. Zarówno Twój dom jak i Twoje biuro mogą być urządzone w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu lub w jakikolwiek innym, dzięki czemu nikt nie zorientuje się, że zastosowałeś we wnętrzu zasady feng shui. Akcesoria stylizowane na chińskie nie są niezbędne – nie musisz ich stosować, jeśli Ci się nie podobają. Otaczaj się przedmiotami, które lubisz.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie