Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Szarlatani feng shui
(02-02-2009)
Niedawno jeden z moich klientów dał mi to przeczytania pewien artykuł. Znajdował się on na stronie www.kobieta.pl, autorstwa pani Bernadety Hollender i zawierał dosyć niepokojące porady udzielone najwyraźniej przez szarlatana feng shui. Pozwólcie, że powiem dlaczego.

Porady, jeśli tak można powiedzieć, nakazywały aby:

1. rozpocząć konsultację od wyrzucenia pierwszego worka śmieci

2. wyrzucić wszystkie stare książki

3. umieścić parę figurek gepardów w sypialni

4. napisać listy do wszystkich osób, które nas skrzywdziły, a następnie spalić je, natomiast popiół wrzucić pod bieżącą wodę lub do rzeki

W feng shui nie chodzi o robienie porządków w domu, choć istnieje powiedzenie, że czystość jest bliska boskości.

Niektóre reżimy nakazywały niszczenie książek. Jednak to nie feng shui, to głupota! O ile w Twoich książkach nie rozwinął się grzyb i inne bakterie, które narażałyby Cię na problemy z układem oddechowym, głupotą jest ich wyrzucanie, czy niszczenie z jakiegokolwiek innego powodu.

W feng shui nie chodzi o wyrzucanie przedmiotów, które są ci drogie, a o harmonijne życie z otoczeniem, jakiekolwiek by ono było.

Na poszczególnych etapach życia nabywamy różne przedmioty, które odpowiadają naszym potrzebom i stylowi życia w danej chwili. Styl życia samotnej dziewczyny różni się od stylu życia gospodyni, jaką później być może się stanie.

Teraz zajmijmy się tematem posiadania różnych figurek czy posążków w sypialni. Pozwólcie, że zadam Wam następujące pytanie: dlaczegóż ktokolwiek miałby chcieć zapraszać do swojej sypialni takie stworzenia jak gepard, lew, czy jakiekolwiek inne budzące grozę zwierzę? Chyba, że czyjeś życie seksualne ociera się o perwersję...w pozostałych przypadkach powinno raczej wzbudzać strach przed staniem się kolacją dla takiego zwierzęcia. Uczucie strachu i dyskomfortu z powodu potwora znajdującego się za naszymi plecami, raczej nie przyda nikomu animuszu i erotycznej sprawności.

Choć może trudno w to uwierzyć, dosyć powszechnym jest przekonanie, że obecność takich figur przydaje cech charakterystycznych dla tych zwierząt ich posiadaczowi.

Jeśli otoczymy się właśnie takimi symbolami najpewniej będziemy mieli koszmary, dziwacznie wyglądającą sypialnię, niespokojny sen i doznamy niemocy seksualnej (chyba, że ktoś wierzy, iż jego partnerka to Jane, a on sam to Tarzan).

Czy wyjaśniłam to wystarczająco?

Żadne egzorcyzmy i pozbywanie się klątw nie mają nic wspólnego ze sztuką feng shui. Feng shui to dziedzina nauki. Nauki niekonwencjonalnej, ale jednak nauki.

Zastanawia mnie kto, jaki szarlatan feng shui, oferuje komukolwiek odprawianie egzorcyzmów. Jestem katoliczką i jeśli potrzebowałabym egzorcysty, zwróciłabym się z tym problemem do księdza, gdyż wierzę, że tylko Bóg może pokonać Szatana. Jeżeli ktoś jest opętany to oprócz wizyty u księdza powinien odwiedzić psychiatrę, a nie eksperta feng shui. Jest to niczym próba zmieszania wody z oliwą.

Proszę Was, wszystkich pseudo konsultantów, zasięgnijcie odrobiny wiedzy na temat dziedziny, w której rzekomo się specjalizujecie i nie oferujcie usług, które nie mieszczą się w zakresie tej respektowanej nauki, a także nie udzielajcie porad, które jedynie mogą zaszkodzić Waszym klientom.

Tylko szarlatani i osoby, które nie mają żadnej wiedzy na temat feng shui, są w stanie oferować porady, nie mające nic wspólnego z tą sztuką.

Feng shui to dziedzina, która powinna zostać włączona do grona nauk powszechnie stosowanych w życiu codziennym. Mam nadzieję, że w przyszłości tak się stanie, wówczas logika weźmie górę i artykuły jak ten wspomniany powyżej, znajdować będziemy tylko w kolumnach „humor i rozrywka”.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie