Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

„Trujące strzały”
(22-08-2010)
Okazuje się że w większości naszych domów znajdują się negatywne struktury, które wysyłają negatywną energię w naszym kierunku. W feng shui nazywane są one „trującymi strzałami”. Co zrobić jeżeli okaże się że w naszym domu także się one znajdują? Jak sobie z nimi radzić?


Z tym problemem spotykamy się dosyć często w feng shui. Jak tylko znajdziemy „trujące strzały” musimy znaleźć sposoby aby zabezpieczyć się przed wysyłaną przez nie negatywną energią. Poniżej przedstawiam kilka przykładów jak sobie z nimi radzić.

Otwarte półki na książki

Możliwe rozwiązania:

Najlepiej zasłonić półki przesuwnymi drzwiczkami. Możesz także postawić tam rośliny lub zakryć jakiekolwiek ostre struktury zasłoną.

Pamiętaj aby zastosować tylko takie rośliny które nie mają ostrych liści. Najlepsze są te, które mają okrągłe.

Filary

Możliwe rozwiązania:

Nie ma problemu jeżeli są okrągłe. Natomiast jeżeli są kwadratowe i jeden z ich rogów jest skierowany bezpośrednio w naszą stronę wtedy koniecznie musimy zminimalizować jego neatywne działanie, na przykład stawiając tam roślinę. Możesz także użyć lustra umieszczając je na kolumnie. Daje to optyczne złudzenie jakby kolumna zniknęła.

Ukośne ściany – powodują brak równowagi w pokoju. Spanie, praca lub nauka pod nimi wpływa negatywnie, ponieważ może być przyczyną depresji, chorób i problemów.

Możliwe rozwiązania:

Powieś lustra lub zastosuj element światła tak aby wizualnie stworzyć iluzję podniesienia pochyłości. Pokój z ukośnymi ścianami lub sufitem jest najgorszym miejscem na sypialnię lub gabinet. Najlepiej przeznaczyć go na schowek, magazyn lub łazienkę.

Ustaw łóżko tak, aby wezgłowie nie znajdowało się tam gdzie znajduje się ukośna ściana.

To samo dotyczy biurka. Ustaw je tak abyś nie siedział mając „ukośną ścianę” przed sobą.

Strukturalne belki – wysyłają negatywną energię, szczególnie jeśli znajdują się nad łóżkiem, piecem, biurkiem lub kanapą.

Możliwe rozwiązania:

Jeżeli to możliwe to najlepiej je usunąć. Można także je zasłonić w taki sposób aby nie były widoczne. Jeżeli nie można tego zrobić, wtedy najlepiej przesunąć Twoje łóżko, biurko, piec itp, tak aby nie znajdowały się bezpośrednio pod belką.

Można również podwiesić dodatkowy sufit, pod warunkiem że istniejący jest wystarczająco wysoki. Należy pamiętać że sufit nigdy nie powinien znajdować się zbyt nisko.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie