Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Brakujące sektory
(17-09-2012)
W feng shui kształty takie jak kwadrat i prostokąt są postrzegane za najkorzystniejsze ponieważ są najbardziej regularne i łatwiej poprawić ich energię. Analizując różne kształty zwróć uwagę przede wszystkim na to czy są one regularne. Jeżeli są nieregularne sprawdź czy brakuje w nich pewnych części (tzw. „brakujące kąty”).

Brakujące kąty zawsze są przyczyną różnego rodzaju problemów i wpływają negatywnie na osobę którą dany sektor reprezentuje. Jeżeli więc Twój dom jest w kształcie litery T, L, U, S, C oznacza to że w Twoim domu brakuje jakiegoś sektora.

Oczywiście istnieją różnego rodzaju remedia które możesz zastosować aby skorygować brak danego sektora. Lepiej jednak byłoby kupić mieszkanie lub dom, który ma regularny kształt.

Możesz dobudować pokój lub po prostu (tańsza opcja) zagospodarować przestrzeń ogrodu w ten sposób aby w brakującym rogu ogrodu umieścić wysoką lampę, która optycznie włączy przestrzeń do budynku. Pamiętaj aby zapalać ją co wieczór przynajmniej na kilka godzin.

Jeżeli mieszkasz w bloku to najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie luster tak, aby  stworzyć iluzję że pomieszczenie ma regularny kształt. Nie rób tego jednak w sypialni ponieważ tam będzie to miało odwrotny skutek od zamierzonego.

Możesz także wzmocnić brakujące obszary w odpowiednim rogu salonu. Na przykład jeżeli brakuje sektora południowo-wschodniego to umieść aranżację wodną lub roślinę doniczkową w południowo-wschodnim rogu salonu.

Jeżeli brakuje sektora południowo-wschodniego lub wschodniego umieść w odpowiednim rogu salonu rośliny doniczkowe (element drzewa).

Gdy brakuje sektora południowo-zachodniego lub północno-wschodniego umieść kryształ lub duży kamień lub też zainstaluj jasne światło w tym sektorze.

Jeżeli brak sektor północnego umieść aranżację wodną w odpowiednim miejscu, może to być na przykład akwarium lub fontanna.

Gdy brak sektora południowego oświetl róg salonu lub zainstaluj kominek lub czerwoną kolorystykę.

W sytuacji gdy brakuje sektora północno-zachodniego lub zachodniego zastosuj element metalu w odpowiednim rogu salonu. Umieść metalową figurkę lub rzeźbę lub zastosuj kolorystykę w odcieniach czerwonego.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie