Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Jak dzięki feng shui znaleźć miłość?
(14-06-2011)
Niezależnie od płci – czy jest się kobietą czy mężczyzną – każdy potrzebuje w życiu miłości, bliskości drugiego człowieka, czułości i ciepła. Te uczucia nadają sens naszemu życiu, sprawiają, że czujemy się potrzebni i bezpieczni. Co jednak zrobić jeśli mimo wielu wysiłków nie możemy trafić na swoją „drugą połówkę”, a wszystkie nasze związki kończą się niepowodzeniem? Nauka feng shui zna sposoby, aby wesprzeć nas w relacjach partnerskich i sprawić, aby miłość nie omijała nas szerokim łukiem.

Będąc w wieku młodzieńczym staramy się odkryć naszą seksualność, jesteśmy aktywni, pragniemy odkrywać nowe rzeczy, eksperymentujemy – bywa, że także w temacie miłości. Często zmieniamy partnerów, co nie oznacza jednak, że prowadzimy się rozwiąźle. Służy to zdobyciu doświadczenia, zbadania swoich potrzeb i oczekiwań, tak aby w końcu znaleźć odpowiedniego partnera i z nim związać się na stałe. Po okresie flirtów, przygód, czy niespełnionych miłości, gdy jesteśmy gotowi by ostatecznie się ustatkować, stworzyć związek i założyć rodzinę, niektórzy z nas wciąż są samotni, zastanawiając się gdzie jest ten jedyny, czy jedyna? Wielu z nas przekonuje się, że nie tak łatwo spotkać miłość swojego życia. Coraz więcej osób zostaje tzw. singlami ponieważ znalezienie odpowiedniego partnera okazuje się bardzo trudne, a z wiekiem staje się coraz trudniejsze.

Czy rzeczywiście znajomość sztuki feng shui może nam w tym pomóc?

Nauka feng shui nie daje gwarancji, że znajdziemy miłość życia, ale z jej pomocą każdy może w pełni wykorzystać swój potencjał w taki sposób, aby przyciągnąć więcej miłości i ciepła do swojego życia.

Niewiele jest osób, które swoją atrakcyjność osiągają bez wysiłku. Większość z nas musi włożyć sporo pracy w uzyskanie atrakcyjnego wyglądu. Wśród elementów najbardziej oczywistych, na które mamy wpływ, są m.in.: higiena osobista, ćwiczenia/fitness, schludny ubiór, a także umiejętności towarzyskie, czyli: łatwość w prowadzeniu rozmowy, charyzma, czy poczucie humoru. Kiedy już zadbamy o te podstawowe rzeczy możemy skupić się na tym, w jaki sposób wykorzystać feng shui, aby znaleźć miłość.

Zrobiłam wszystko co możliwe aby być atrakcyjną: mam pracę, jestem zdrowa, towarzyska, mam wielu znajomych, więc dlaczego wciąż jestem sama? Co robię źle?

Czasami życie niestety nie układa się nam tak jakbyśmy tego chcieli. Wydaje nam się, że zrobiliśmy wszystko co tylko możliwe, aby znaleźć partnera, ale nadal jesteśmy sami. Czy takie jest nasze przeznaczenie? Niekoniecznie – dzięki feng shui możemy wzmocnić aspekt miłości w naszym życiu i przyciągnąć uczucie.

W nauce feng shui najważniejsza jest równowaga, zarówno w życiu, jak i w naszym domu, pracy, czy  miejscu gdzie przebywamy najczęściej. Spójrz na plan swojej nieruchomości, zwróć uwagę czy ma on regularny kształt czy wręcz przeciwnie, jest nieregularny i brak w nim niektórych sektorów. Jeżeli brak, to którego? Aby to sprawdzić stań w sektorze środkowym nieruchomości i za pomocą zwykłego kompasu sprawdź gdzie znajdują się poszczególne kierunki geograficzne. Nałóż to na plan domu, a dowiesz się którego z sektorów brakuje.

Północny-zachód

Jednym z dwóch najważniejszych sektorów w każdym domu jest północny-zachód. Jest to sektor mężczyzny/ojca domu. Jego brak wpływa bardzo negatywnie na mężczyznę zamieszkującego taką nieruchomość. Może być przyczyną jego problemów zawodowych, finansowych, zdrowotnych, itp. Obecność tego sektora jest istotna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Brak tego sektora w domu samotnej kobiety wpływa negatywnie na znalezienie partnera i bardzo je utrudnia. W przypadku rodzin brak tego sektora może się przejawiać np. w sytuacjach, kiedy mężczyzna będzie spędzał dużo czasu poza domem, często wyjeżdżał, czy podróżował. Dlatego należy upewnić się, że sektor ten istnieje w naszym domu. Samotne kobiety ten sektor powinny wzmocnić w szczególności, aby zwiększyć swoje szanse poznania mężczyzny.

Jeżeli w twoim domu brakuje sektora północno-zachodniego, albo znajduje się tam toaleta lub kuchnia (co w feng shui odbierane jest bardzo negatywnie), to w takiej sytuacji powinno się wzmocnić odpowiedni kąt pokoju, w którym przebywasz najczęściej, np. salon lub sypialnia. Jeżeli w sektorze północno-zachodnim znajduje się kuchnia, należy umieścić tam naczynie ze stojącą wodą, tak aby osłabić energię tego miejsca. Natomiast w salonie i w sypialni w celu wzmocnienia tego sektora należy ustawić metalowe elementy, a także przedmioty w kolorze białym i szarym.

Kobiety pragnące zwiększyć swoje szanse na poznanie nowego mężczyzny powinny powiesić obrazy, zdjęcia lub ustawić rzeźby przedstawiające mężczyzn – to jedna z technik wizualizacji do osiągnięcia celu. Powinni to być mężczyźni, którzy fizycznie podobają nam się. Nie oznacza to jednak, że wieszając fotografię znanego aktora, momentalnie on się w nas zakocha. Chodzi tu raczej o wzmocnienie naszej świadomości.

Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, intymności i seksu, więc atmosfera w tym pomieszczeniu powinna temu sprzyjać. Dlatego też unikaj umieszczania tam obrazów przedstawiających smutek, ciemność, abstrakcję, wojnę, walkę czyli wszystko to, co związane jest ze smutkiem, żalem, nienawiścią i konfliktami. Jeżeli jesteś samotna to sypialnia jest najodpowiedniejszym miejscem do umieszczenia fotografii, zdjęć lub rzeźb przedstawiających płeć przeciwną. Osoby homoseksualne natomiast powinny ustawić elementy przedstawiające osoby tej samej płci ponieważ to takich osób szukają.

Południowy-zachód

Drugim ważnym sektorem jest południowo-zachodni, związany z energią kobiety/matki, a także ze związkami. Jeżeli w naszym domu brakuje tego sektora, fakt ten wpływa negatywnie na sukces kobiety tam zamieszkującej, a także na związki partnerskie. Jeżeli samotny mężczyzna mieszka w takim domu przyczynia się to do problemów w znalezieniu partnerki. Poza tym brak tego sektora przekłada się negatywnie na relacje i związki partnerskie, dlatego obecność sektora południowo-zachodniego jest tak samo ważna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Toaleta wiąże się z negatywną energią, więc jeżeli jest umiejscowiona w sektorze południowo-zachodnim oznacza to problemy ze znalezieniem partnera i kłopoty w relacjach z otoczeniem. W tym wypadku najlepiej osłabić sektor toalety umieszczając tam rośliny (najlepiej sztuczne), metalowe przedmioty lub po prostu stosując kolorystykę zieloną, białą lub szarą. Dodatkowo należy wzmocnić energię sektora południowo-zachodniego w odpowiednim rogu pomieszczenia, w którym spędza się najwięcej czasu, np. sypialnia lub pokój dzienny. Sektor ten jest związany z elementem ziemi dlatego w tym celu doświetlamy go, umieszczamy kryształy lub inne elementy w kolorze czerwonym, różowym, żółtym i pomarańczowym. Jest to także odpowiednie miejsce na kominek, kryształowy żyrandol i marmury. Dzięki wzmocnieniu energii sektora wspieramy aspekt związków i kobiety domu.

Formuła KUA

KUA to indywidualna metoda określająca korzystne i niekorzystne kierunki dla każdej osoby. Warto zastosować ją także jako pomoc w znalezieniu miłości. Ustaw swoje łóżko, sofę, krzesło itp. w jednym ze swoich korzystnych kierunków. W tym wypadku najlepszym jest kierunek miłości, który przyciągnie tę miłość do Twojego życia.

Ze względu na to, że energia otoczenia zmienia się cały czas, a zmiany te dokonują się cykliczne w każdym roku mamy sektory i kierunki, których powinniśmy zdecydowanie unikać. W roku 2011 takim kierunkiem jest wschód.

Aby wyliczyć numer KUA dodaj ostatnie 2 cyfry twojego roku urodzenia; jeżeli po dodaniu wynik jest nadal dwucyfrowy, dodaj je tak, aby została jedna.

Dla mężczyzn. Odejmij tę liczbę od 10. Jeżeli jesteś urodzony po 2000 roku odejmij tę cyfrę od 9. Wynik to Twój numer KUA.

Dla kobiet. Dodaj tę liczbę do cyfry 5, zredukuj do pojedynczej cyfry. Jeżeli jesteś urodzona po 2000 roku - dodaj 6. Wynik to Twój numer KUA.

Przykład:

Robert urodził się 21.09.1965. Aby obliczyć jego numer KUA dodajemy dwie ostatnie cyfry 6+5=11. Po dodaniu tych cyfr numer nadal jest dwucyfrowy, więc dodajemy te cyfry do siebie 1+1=2. Robert to mężczyzna, więc od cyfry 10 odejmujemy 2. Wynik to 8, czyli jego numer KUA wynosi 8.

Uwaga: Osoby urodzone w styczniu i na początku lutego powinny dowiedzieć się kiedy w danym roku rozpoczął się rok chiński ponieważ jest to data ruchoma, zależna od faz księżyca.

Znajomość swojego numeru KUA i jego wykorzystanie pozwoli przyciągnąć miłość do swojego życia. Poniższa tabelka pokazuje, który kierunek dedykowany jest danemu numerowi KUA, aby wzmocnić potencjał miłości.

Kierunki miłości:

KUA 1 -Południe

KUA 2 - Północny – zachód

KUA 3 - Południowy-wschód

KUA 4 - Wschód

KUA 5 - Dla mężczyzn – Północny-zachód, Dla kobiet – Zachód

KUA 6 - Południowy-zachód

KUA 7 - Północny-wschód

KUA 8 - Zachód

KUA 9 - Północ

Znając sektory, które związane są z miłością i znalezieniem partnera, można przeanalizować energię naszego domu i sprawdzić, czy nie brakuje w nim żadnego z tych dwóch istotnych sektorów, o których wspomniano wcześniej.

Dodatkowo w feng shui wyróżniamy tzw. „gwiazdy”, które są reprezentowane przez numery od 1 do 9 i określają energię jaka znajduje się w danym pomieszczeniu. Za miłość i romanse odpowiada gwiazda numer 4. Osoby szukające miłości, przygód i romansów powinny sprawdzić, gdzie w ich domu znajduje się okresowa, roczna lub miesięczna gwiazda numer 4. Gwiazda okresowa znajduje się w danym sektorze przez okres 20 lat, natomiast roczna i miesięczna – zajmuje dany sektor przez okres roku lub miesiąca.

Najprościej skupić się na gwieździe rocznej, która w roku 2011 znajduje się w sektorze południowo-zachodnim, czyli sektorze kobiety, związków, a także kierunku astrologicznym osób urodzonych według chińskiego horoskopu w latach Małpy (1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992) i Owcy (1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991). Oznacza to, że osoby urodzone w tych latach generalnie mają większą szansę na miłość, romanse i poznanie nowych osób. Pozostałe osoby mogą wykorzystać pozytywną energię miłości znajdującą się w sektorze południowo-zachodnim i po prostu spędzać tam jak najwięcej czasu. Osoby samotne mogą także w tym sektorze umieścić aranżację wodną (akwarium, małą fontannę, itp.), która wzmocni dodatkowo energię sektora. Nie jest to jednak polecane osobom będącym w związkach ponieważ wtedy może się to przyczynić do romansów i zdrad.

Energia gwiazdy numer 4, znajdującej się w sektorze południowo-zachodnim, będzie najsilniejsza w czerwcu, więc jeżeli szukasz miłości i romansów przebywaj tam jak najczęściej pod warunkiem jednak że sektor ten nie jest zajmowany przez toaletę, schowek lub pomieszczenie techniczne.

Osoby urodzone w latach Małpy i Owcy powinni starać się wykorzystać energię miłości w tym roku ponieważ następnym razem pojawi się ona dopiero za 9 lat. Jednakże osoby będące w związkach powinny być bardziej ostrożne - obecność tej „gwiazdy” często jest przyczyną zdrad i romansów prowadzących do rozstań i rozwodów.

Równowaga jin i jang

Równowaga to najważniejszy element w feng shui, dlatego zawsze powinniśmy pamiętać o tym, aby w naszych domach panowała zasada jin/jang. Jin reprezentuje kobiety, natomiast jang – mężczyzn. Zatem singielki powinny pamiętać, aby ich dom nie był zbyt jin czyli taki, w którym jest zbyt ciemna kolorystyka. W przeciwnym razie będzie on przyciągał energię kobiet, co oznacza, że kobieta tam mieszkająca będzie miała wprawdzie dużą grupę koleżanek, ale problem w znalezieniu partnera. W takim wypadku najlepiej zrównoważyć energię wprowadzając do swojego domu kolorystykę jang, czyli odcienie czerwieni, bieli, pomarańczy.

Mężczyźni także powinni pamiętać o tym, aby w ich domach panowała równowaga jin/jang. Unikaj zbyt wielu elementów i kolorów jang, np. wieszania obrazów przedstawiających mężczyzn (chyba, że to właśnie mężczyzn chciałbyś przyciągnąć do swojego życia). Najlepiej umieścić wizerunki kobiet, a miejscem najbardziej do tego przeznaczonym powinna być sypialnia. Nigdy jednak toaleta.

Wymienione sposoby, elementy zgodne z feng shui nie zagwarantują natychmiastowego efektu poznania tej jedynej osoby, z którą chcielibyśmy spędzić resztę życia. Umożliwią jednak przyciągnięcie do naszego życia miłości, co w konsekwencji pozwoli na polepszenie naszej sfery dotyczącej związków damsko-męskich.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie