Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Jak wybrać konsultanta feng shui?
(03-03-2011)
Zdecydowałam się napisać ten artykuł ponieważ wielu moich klientów w przeszłości „padło ofiarą”  konsultantów feng shui, których bez wątpienia można nazwać szarlatanami. Ci, którzy poszukują konsultantów, zazwyczaj nie mają pojęcia jakie warunki powinien on spełniać, jak powinna wyglądać konsultacja i co powinni otrzymać po jej zakończeniu.

Każdy powinien także wiedzieć że jeżeli któraś z rad eksperta Ci nie odpowiada lub nie akceptujesz doboru materiałów i kolorów, to zawsze możesz zapytać o alternatywną opcję.

Poniżej możecie przeczytać czym należy się kierować zatrudniając konsultanta, czego oczekiwać podczas i po konsultacji.

1. Zanim zatrudnisz konsultanta zapytaj jakie metody stosuje. Jest to bardzo istotne. Każdy profesjonalny konsultant stosuje formułę Wędrującej gwiazdy, która jest najdokładniejszą metodą, szczególnie jeżeli jest połączona ze techniką Ośmiu Pałaców, szkoły kompasu i szkoły formy.

2. Sprawdź jakie kursy i u jakich mistrzów ukończył dany konsultant. Certyfikat uczestnictwa nie jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje. Potwierdza je dyplom ukończenia szkolenia i zdania egzaminu.

3. Przed konsultacją prawdopodobnie każdy konsultant zapyta Cię o datę urodzin wszystkich członków rodziny (aby przygotować się na konsultację) i poprosi o przygotowanie planu domu/mieszkania, które ma być analizowane.

4. Upewnij się że konsultant gwarantuje Ci pisemną analizę z konsultacji. Specjaliści, którzy jedynie przyjdą i powiedzą co gdzie postawić, nie są profesjonalistami.

5. Każdy konsultant używając odpowiedniego kompasu (najlepiej Lo Pan), powinien sprawdzić kierunki zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Twojego domu. Praktykowanie feng shui bez kompasu nie jest wystarczające. Możesz zrobić to sam, czytając moje artykuły.

6. Nie ufaj konsultantowi który jedynie zaleca i reklamuje produkty na sprzedaż, np. smoki, żaby itp. To nie jest prawdziwe feng shui. Symbolizm odgrywa ważną rolę w praktyce tej nauki, ale nie jest konieczy zakup jakichkolwiek produktów.

7. Masz prawo zadawać logiczne pytania i otrzymywać na nie odpowiedzi. Konsultant powinien wyjaśnić Ci dlaczego doradza w ten a nie inny sposób.

8. Jeżeli konsultant zaleci stosowanie materiałów lub kolorów, które Ci nie odpowiadają lub których nie lubisz, powiedz mu o tym! Zawsze są alternatywne możliwości!Jakiś czas temu robiłam analizę biura w dużym mieście. Spotkanie odbyło się w biurze prezesa firmy. Z chwilą gdy weszłam do gabinetu poczułam się nieswojo.Pokój był w kolorze ciemnej zieleni. Zapytałam prezesa dlaczego wybrał taki „depresyjny” kolor do swojego biura. Odpowiedział że rok wcześniej wynajął konsultanta feng shui i to on doradził mu pomalować biuro na taki kolor, wiedząc że jemu wyjątkowo nie podoba się ten kolor.Od tego czasu prezes przestał przebywać w swoim gabinecie (nie winię go za to) i w tym momencie zaczęły się jego problemy finansowe.Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji to powiedz o tym swojemu konsultantowi i domagaj się alternatywnego rozwiązania.

9. Umieszczanie  wzmacniaczy i remediów feng shui  nie jest konieczne. Jeżeli nie chcesz postawić jakiekolwiek orientalnie  wyglądające przedmioty w Twoim biurze lub domu to nie musisz tego robić .Więcej o tym możesz przeczytać w artykule „Symbolika i feng shui”.

10. Spójrz na konsultanta; jaka emanuje od niego energia, czy jest elokwentny, pewny siebie i zadowolony ze swojego życia i swojej pracy.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie