Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Kompas w feng shui
(09-04-2009)
Prawidłowe używanie kompasu jest istotne w praktyce feng shui. Jeśli ktoś myśli że wystarczy kierować się tym gdzie wschodzi i zachodzi słońce, aby określić strony świata, to jest w błędzie.

W  trakcie mojej praktyki niejednokrotnie spotkałam się z tym, że różne osoby próbowały przekonać mnie, że nie ma potrzeby posługiwania się kompasem ponieważ dokładnie wiedzą one, gdzie wschodzi i zachodzi słońce. Dlatego też potrafią określić gdzie są poszczególne strony świata.

W Twoim domu z powodu obecności różnego rodzaju urządzeń i metalowych konstrukcji energia zmienia się. Dlatego tak ważne jest używanie kompasu.

Proszę pamiętać aby kupić „dobry kompas”. Nie ma konieczności używania profesjonalnego, chińskiego kompasu Lo Pan, ale proszę też nie kupować czegoś a la breloczek do kluczy, ponieważ nie są one dokładne. Najlepszy jest kompas, który posiada nie tylko oznaczenie  głównych kierunków N (północ), S (południe), E (wschód), W (zachód), ale także pośrednich SE (poludniowy-wschód), NE (północny-wschód), NW (północny-zachód), SW (poludniowy-zachód).

Posługiwanie się kompasem jest bardzo proste. Jeśli ktoś nigdy go nie używał, zachęcam do przeczytania poniższych wskazówek.

Trzymaj kompas równolegle do płaskiej powierzchni. Wskazówka powinna być skierowana w kierunku, który chcesz zmierzyć,  np. wejście do twojego domu/mieszkania czy też kierunek w którym zazwyczaj siedzisz.

Pamiętaj:

Aby odczyt był dokładny należy dokonać co najmniej trzech pomiarów, za każdym razem stając odrobinę dalej. Odczyty mogą się nieznacznie różnić, ale dopóki wahania mieszczą się w przedziale do 15°, wszystko jest w porządku. Odchylenia większe niż 15 stopni są niebiezpieczne ponieważ świadczą one o tym, że energia w tym miejscu jest niestabilna.

Najlepiej jest zrobić 3 odczyty:

1. stojąc przed drzwiami wejściowymi  patrząc na zewnątrz

2. stojąc około jeden metr w głębi mieszkania/domu patrząc na zewnątrz

3. stojąc ok. 3-5 m wewnątrz mieszkania/domu patrząc na zewnątrz

Po dokonaniu tych odczytów wyciągnij średnią aby określić dokładnie kierunek usytuowania drzwi wejściowych.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie