Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Arkadia
(03-05-2011)
Przykładem budynku z idealnym feng shui jest centrum handlowe Arkadia. Posiada ona wszystkie aspekty feng shui tak aby zagwarantować pozytywną energię i sukces. Nie jestem pewna czy do projektu został zaangażowany konsultant feng shui czy raczej architekt znał zasady tej nauki, ponieważ wydaje się wysoce nieprawdopodobne aby był to zwykły zbieg okoliczności że budynek został zbudowany tak idealnie.


Pierwsze co rzuca się w oczy, obserwując kompleks, to ogromna, rozległa, wolna przestrzeń znajdująca się przed budynkiem. Na pierwszy „rzut oka” może się to „wydawać stratą”, ponieważ można było wykorzystać tę przestrzeń bardziej komercyjnie. Jednakże z perspektywy feng shui jest to tzw. „jasna przestrzeń”. Pozwala to pozytywnej energii gromadzić się przed budynkiem i wpływać do niego. Jest to bardzo korzystne.

Ponadto wszystkie ścieżki lekko zakręcają i prowadzą do wejścia. Można je porównać do strumieni wody, które płyną wprost do wejścia budynku (symbolizując przypływ gotówki). Przed głównym wejściem znajduje się duża fontanna, której strumienie wody tryskają i wlewają się do jej środka ze wszystkich stron.

Do Arkadii można dojechać wszystkimi dostępnymi środkami transportu ponieważ centrum handlowe znajduje się w pobliżu przystanków autobusowych, tramwajowych i stacji metra.

Patrząc na Arkadię można mieć wrażenie jakby wszystkie drogi prowadziły do niej. Jest tam wiele wjazdów, wejść i wyjść a także przestronnych parkingów ułatwiających swobodne przemieszczanie się ludzi i energii. Jest to świetne architektoniczne rozwiązanie inżynierów i architektów.

Na najwyższym punkcie kompleksu (z zewnątrz) umieszczono obracającą się kulę z logo Arkadii. Symbolizuje to że firma będzie stale rozszerzać i rozwijać swoją działalność i zawsze będzie liderem w swojej branży. Ponadto logo jest łatwo rozpoznawalne i przewija się w całej galerii.Nazwa Arkadia  to synonim raju, dostatku, beztroskiej krainy szczęścia i dobrobytu.

Kompleks został zbudowany w 2004 roku. W tym też roku rozpoczął się okres 8 który potrwa do 2024 roku. Obiekty zbudowane w okresie 7, trwającym od 1984-2004, powinny zostać poddane renowacji  aby wprowadzić do nich nową energię. Czy to przypadek że kompleks powstał w odpowiednim czasie mogąc w pełni wykorzystać energię nowego okresu? Świetne biznesowe posunięcie!

Wchodząc do budynku jeszcze bardziej zaskakuje olbrzymi, główny holl, w którym to wpływająca energia może się zgromadzić zanim rozprzestrzeni się po pozostałej części kompleksu.

Widać że budowa tego Centrum została bardzo dobrze przemyślana. Kompleks zawiera w sobie wszystkie 5 żywiołów, tzn.: beton (ziemia),szkło (woda),rośliny (drzewo),stal (metal), światło (ogień). Od głównego hallu, po okręgu,  biegną dwie główne ścieżki, które rozprowadzają pozytywną energię do wszystkich dzierżawców, co gwarantuje im sukces w biznesie.

Korzystne feng shui to nie tylko sukces dla właściciela nieruchomości, ale także dla wszystkich dzierżawców.

Na temat Arkadii w Warszawie można by jeszcze napisać bardzo wiele…Niezależnie od tego czy w tym Centrum handlowym świadomie zastosowano feng shui czy też nie cieszę się że w Polsce powstają budynki które są  zbudowane zgodnie z zasadami tej nauki.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie