Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Singapur – kraj feng shui
(04-03-2009)
Według IMD World Competitiveness Yearbook [IMD Rocznik Światowej Konkurenyjności] z 2007:

* Singapur jest na szóstym miejscu w rankingu najbogatszych krajów (PKB na głowę)
* na drugim miejscu na świecie w Global Potential Competitiveness [Światowej Potencjalnej Konkurencyjności] według Japońskiego Centrum Badań Gospodarczych z 2007,

* jest drugim najbardziej technologicznie przygotowanym narodem w Azji według Economist Intelligence Unit [Wydziału Wywiadu],

* zajmuje trzecie miejsce w rankingu World Business Environment według raportu Banku Światowego z 2007,

* jest na drugim miejscu jako kraj najbardziej „Network Ready” [Gotowy na połączenia sieciowe] w 2008,

* zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o jakość usług transportu lotniczego, IMD World Competitiveness Yearbook [IMD Rocznik Światowej Konkurenyjności] z 2005,

* pierwsze miejsce za najlepszej jakości infrastrukturę portową, raport Global Potential Competitiveness za lata 2006-2007,

* trzecie miejsce za całościową konkurencyjność, drugie miejsce za najbardziej konkurencyjną gospodarkę, IMD World Competitiveness Yearbook z 2008,

* pierwsze miejsce za najbardziej konkurencyjne ze względu na koszty miejsce do prowadzenia interesów, KPMG Competitive Alternatives Study z 2006[KPMG Studium Możliwości Konkurencyjnych].

To tylko kilka z wielu rankingów pokazujących, że Singapur jest jednym z liderów gospodarczych. Jest on także jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie i zdecydowanie jednym z najczyściejszych.

Zasługuje na wymienienie ze względu na sukcesy, pomimo posiadania niewielu zasobów naturalnych.

Singapur jest jednym z najlepiej prosperująch państw na świecie i jednym z najbogatszych państw w Azji, chociaż jest jedynie „Małym Czerwonym Punktem” na południowym krańcu Malezji. Sukces tego kraju zbudowany jest na eksporcie mającym minimalne ograniczenia i na niskich podatkach.

Singapur jest drugim z kolei najmniejszym krajem azjatyckim składającym się z wyspy Singapur i kilku otaczających ją wysepek. Powierzchnia Singapuru wynosi 693 km2 , a zaludnienie 4,4 milionów mieszkańców.

W rankingach na najbogatszy kraj Singapur plasuje się na piątej lub szóstej pozycji z rezerwami dewizowymi przekraczającymi 177 miliardów dolarów US.

Ale nie zawsze tak było. Proszę pozwolić mi na małą wzmiankę dotyczącą historii Singapuru.

Historia Singapuru sięga III wieku, kiedy to chińskie sprawozdania opisały wyspę na krańcu Półwyspu Malajskiego. Singapur zyskał na znaczeniu w XIV wieku pod panowaniem Srivijayan księcia Parameswara, potem był ważnym portem aż do 1613, kiedy to został zniszczony przez Portugalczyków.

W 1819 roku Anglik Sir Thomas Stamford Raffles założył na wyspie port brytyjski i Singapur stał się kolonią brytyjską.

Podczas II wojny światowej Singapur został zdobyty przez cesarstwo japońskie i był pod jego okupacją. Po wojnie znowu stał się kolonią brytyjską, ale w 1963 roku połączył się z Federacją Malezji, aby utworzyć Malezję, ale tylko na krótko.

Spory i niepokój społeczny pomiędzy Malezyjską Partią Akcji a Partią Akcji Ludowej Singapuru doprowadziły do tego, że 9 sierpnia 1965 Singapur stał się niepodległą republiką.

W 1965 roku Singapur był jednym z najbiedniejszych krajów, stojącym w obliczu poważnego bezrobocia i kryzysu mieszkaniowego. Dlatego w czasie niepodległości media bardzo sceptycznie wyrażały się o przetrwaniu Singapuru. Stał on wobec bezrobocia, kwestii suwerenności, braku zasobów naturalnych i ziemi. Singapur rozpoczoł program modernizacji nakierowanej na utworzenie przemysłu wytwórczego, budowania wielkich publicznych osiedli mieszkaniowych i solidnego inwestowania w edukację publiczną.

Do lat dziewięćdziesiątych Singapur stał się jednym z najbardziej prosperujących krajów.

Powodzenie Singapuru przypisuje się stałemu praktykowaniu feng shui przez premiera Singapuru Lee Kuan Yew. Został on premierem zaraz po tym, jak Singapur stał się niepodległy, kiedy był jednym z najbiedniejszych krajów. Z pomocą jednego z najlepszych mistrzów feng shui na świecie pomógł on w rozwoju Singapuru. Mówi się, że budowa metra w latach osiemdziesiątych spowodowała pogorszenie w gospodarce. W tamtym czasie mistrz feng shui po przestudiowaniu ksiąg powiedział, że plan budowy metra i ogromna ilość metalu wprowadzanego tak głęboko w ziemię poważnie zniszczy Smoka Singapuru [Smok - symbolizuje pomyślność Singapuru]. Aby ochronić Singapur i jego gospodarkę każdy mieszkaniec Singapuru musi nosić Pa Kua, ośmiostronny symbol feng shui.

Singapur jest narodem wielokulturowym i rząd nie chciał narzucać ludziom umieszczania takiego chińskiego symbolu. Rada Ministrów wymyśliła stworzenie monety jednodolarowej o kształcie Pa Kua, która do tej pory jest używana w Singapurze.

Po wprowadzeniu tego, gospodarka wciąż się nie polepszała, było to podczas recesji w latach 85-86. Pan Lee skonsultował się z mistrzem ponownie. Problemem było to, że chociaż każdy mieszkaniec Singapuru nosił symbol Pa Kua, był on w ich kieszeniach. Aby Pa Kua działało musi być widoczne - noszone jako moneta. Tak więc rząd stworzył dyskietki podatku drogowego (w Singapurze obowiązuje podatek drogowy) w kształcie Pa Kua (poprzednio była okrągła) i kiedy wszyscy używali jej (na przedniej szybie samochodu) gospodarka w końcu odżyła. Dyskietka ta nadal jest tam używana.

Jakiś czas później mistrz feng shui dał inną radę panu Lee. Było to umieszczenie smoka patrzącego na ujście rzeki Singapur, aby strzec Merliona (mitologiczny symbol pół-ryby/pół-lwa); symbolu bogactwa i pomyślności, który został tam umieszczony we wczesnym okresie niepodległości Singapuru, aby zapewnić jego dalszą pomyślność. Dlatego w lewym rogu banknotu 50-dolarowego można było zobaczyć smoka strzegącego Merliona (aktualnie są nowe banknoty 50 dolarowe).

Najbardziej znaczącym symbolem oddania Singapuru feng shui jest bez wątpienia Suntec City (z chińskiego „suntec” oznacza „nowe osiągnięcie”). Zostało zbudowane zgodnie z zasadami feng shui, aby przynosić szczęście i sukces. Składa się z 6 budynków (4 wysokie smukłe, 1 niski i jedno rozległe centrum kongresowe), które z rozmysłem są ułożone tak, aby przypominać kształt lewej ludzkiej dłoni. Lewa dłoń jest symbolem władzy, wskazuje na dzielnicę finansową Singapuru przy Raffles Place, zatrzymując całą gotówkę Singapuru w kraju.

Zaraz na „dłoni” „lewej ręki” jest największa fontanna świata, która nazywa się „Fontanną Bogactwa”. Została zbudowana tu, aby zatrzymać wodę, która reprezentuje pieniądze w feng shui, co miało oznaczać zatrzymanie pieniędzy w kraju.

W lutym 2008 roku największe światowe koło obserwacyjne zaczęło się obracać w Singapurze. Nazywa się Singapore Flyer. Jest wysokie na 42 piętra (165 m) i jest o 30 metrów wyższe niż „London Eye”. Oferuje widok na całą wyspę (360o). Mówi się, że w rzeczywistości zostało także postawione we właściwym miejscu doradzonym przez mistrza feng shui.

Niestety obracanie się tego koła spowodowało problemy i całe koło tzw. „Singapore Eye” musiało zostać obrócone w przeciwnym kierunku, aby uniknąć nieszczęść w Singapurze i chronić szczęścia tego kraju.

Rząd Singapuru dokładnie rozumie, że aby utrzymać władzę trzeba przede wszystkim zapewnić dobro mieszkańcom. Jak wiemy, w lutym 2004 roku, rozpoczoł się nowy, 8 okres w feng shui i byłoby korzystne gdyby wszystkie budynki zostały odnowione tak, aby dopasować je do tego okresu.

W Singapurze ta rada miała ogromne znaczenie, co wykazał fakt, ze wszystkie placówki, budynki mieszkalne i rządowe zostały zmienione według zasad tej nauki.

To nie wszystkie przykłady zastosowania zasad feng shui, w jakie Singapur się zaangażował lub jakie podjął. Jednak fakty są jasne. Rząd tego kraju wierzy że stosując zasady feng shui osiągnie dobrobyt i pomyślność obywateli, a także stawi czoła niepewnej przyszłości

Rząd stara się jak tylko może, żeby pomóc swojemu krajowi i jak widać robi to z powodzeniem.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie