Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Sukces z logo (Bank Pekao S.A.)
(17-02-2011)
Bank Pekao S.A. istnieje już od ponad 80 lat i jest obecnie największym bankiem w środkowo-wschodniej Europie.Piszę o tym banku, ponieważ z punktu widzenia feng shui ma on jedno z „najsilniejszych” i najbardziej znaczących logotypów. Źródło zdjęcia: PAP

Bank istnieje już wiele lat i w swojej historii miał wiele różnych logotypów. Poprzednie nie należały do najtrafniejszych, szczególnie pierwszy, który przedstawiał splecione litery PKO. Panował tam jeden wielki „misz-masz” i trudno było nawet dopatrzeć się w „tej plątaninie” trzech liter. Tego typu logo może przyczynić się do problemów i zawirowań w firmie. Splątane litery symbolizują bałagan i różnego rodzaju kłopoty. Takie logotypy nie są polecane.

Logo banku zmieniane było kilka razy, z myślą aby osiągnąć doskonałość i sukces, a także zaufanie, które jest tak istotne dla instytucji banku. W roku 1997 ogłoszono konkurs na nowe logo. Była to niewątpliwie bardzo korzystna decyzja. Konkurs zwyciężył projekt zaproponowany przez firmę Mars&Venus. Przedstawiał on silnego, polskiego żubra. Wybór tego symbolu był jednym z najlepszych decyzji Banku. Żubr symbolizuje władzę, siłę i ochronę. Symbolicznie daje poczucie bezpieczeństwa i zaufanie, a także władzę, siłę i ochronę.

Logo zostało stworzone przy użyciu dwóch kolorów: niebieskiego i białego. Biały symbolizuje element metalu natomiast niebieski reprezentuje wodę. Elementem banku jest metal, natomiast przepływ i ruch pieniądza wiążą się z elementem wody, która także reprezentuje bogactwo w feng shui.

W tym wypadku, zgodnie z analizą 5 żywiołów, mamy do czynienia z cyklem wzmacniającym, gdzie metal wspiera element wody. Jest to bardzo korzystna kombinacja kolorów, jak i symboli, która czyni to logo wyjątkowo „silnym”.Poniżej przedstawiam aktualne logo banku.

W praktyce feng shui symbolizm, który odgrywa ważną rolę, musi zostać dostosowany do warunków, kultury i otoczenia, w których żyjemy. To, co dla osób narodowości chińskiej symbolizuje ochronę, dla nas może mieć zupełnie inne znaczenie. W literaturze feng shui często możemy przeczytać o umieszczaniu psów Fu przed budynkami – symbolizują one bezpieczeństwo. Dlatego też zamiast chińskich psów Fu można ustawić figurkę lwa, nosorożca, byka, bizona itp. Jakiekolwiek silne zwierzę utożsamiane z ochroną i bezpieczeństwem jest dobrym rozwiązaniem – to prosty i skuteczny symbolizm.Należy upewnić się jedynie, czy zwierzę, które zostało wybrane, faktycznie wygląda na silne i jest w „agresywnej” pozycji.Władze banku Pekao wybrały doby symbol – wyjątkowo mocne zwierzę. Wybór ten oceniam jako bardzo trafiony.

Na zdjęciu poniżej rzeźba żubra, która znajduje się przed budynkiem banku.

Źródło: http://www.pekao.com.pl/o_banku/80-lecie/zubr/

Warto zauważyć też fakt, że przed główną siedzibą banku została umieszczona rzeźba żubra (w skali 1:1), co dodatkowo gwarantuje bankowi ochronę. Na dachu budynku umieszczono logo banku – zgodnie z zasadami feng shui zapewnia to bankowi dodatkową ochronę i bezpieczeństwo.

Ciekawą kontynuacją symboliki stosowanej przez Bank Pekao jest wspieranie polskich żubrów. Firma bierze udział w programie ochrony tego ssaka, co jest szlachetne i godne podziwu. Jak wynika z informacji przekazywanych przez bank, opiekuje się on żyjącym w Puszczy Białowieskiej największym przebywającym na wolności stadem żubrów, liczącym ok. 450 osobników.Z punktu widzenia feng shui można ocenić, że Bank Pekao zawsze będzie odnosił sukcesy, charakteryzując się bezpieczeństwem i uczciwością.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie