Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Szkoła Czarnych Czapek
(07-07-2010)
Szkoła Czarnych Czapek, zwana też „Sektą czarnych czapek”, została założona przez profesora Thomasa Lin Yun Riponche, w latach osiemdziesiątych. Początkowo jej zasady były praktykowane głównie w Stanach Zjednoczonych, jednak bardzo szybko stały się popularne w innych częściach świata. Jest to szkoła myśli, która posługuje się diagramem Bagua/Paqua i kierunkami opartymi na umiejscowieniu drzwi wejściowych. 

Z jej zasadami, należy nałożyć diagram na plan swojego domu, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się każdy z dziewięciu sektorów Paqua.

Każdy z nich reprezentuje inny aspekt życia. Są wśród nich: Pieniądze, Kariera, Dzieci, Rodzina, Sława, Przychylni ludzie, Związki, Zdrowie.

Metoda ta opiera się na podobnych założeniach jak szkoła Kompasu. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku Szkoły Czarnych Czapek nie stosuje się kompasu, ale uwzględnia lokalizację głównych drzwi wejściowych. Jedyne czego potrzebujesz to plan mieszkania, na który nakładasz schemat 8 kierunków feng shui i na tej podstawie ustalasz, gdzie zlokalizowany jest dany sektor.

W zależności od energii każdego sektora powinieneś zastosować odpowiednią kolorystykę lub akcesoria, które wzmacniają lub równoważą energię danej sfery życia.

Jest to najłatwiejsza i najbardziej powszechna metoda feng shui, która była opisana w większości książek poświęconych tej tematyce.

Osobiście nigdy nie praktykowałam tej metody, ponieważ nie przekonuje mnie ona.

Po pierwsze nie bierze ona pod uwagę rzeczywistych kierunków geograficznych, po drugie opiera się głównie na ustawianiu figurek i innych tego typu wzmacniaczy w naszym domu, a po trzecie nie bierze pod uwagę czynnika czasu.

Moim zdaniem feng shui praktykowane bez kompasu jest mało wiarygodne i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z tego też powodu nie praktykuję tej metody, jak i jej nie polecam.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie