Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Szkoła kompasu
(22-09-2010)
Szkoła kompasu posługuje się symbolami I-Ching (Księga zmian), kompasem i kierunkami geograficznymi opartymi na odczycie kompasu. W feng shui jest 8 kierunków; każdy z nich odpowiada za inny aspekt naszego życia. Każdemu przyporządkowany jest inny numer, trygram, element i wiele innych.

Zgodnie z feng shui wszystko jest przypisane jednemu z elementów. Gdy określimy odpowiednie sektory i odpowiadające im elementy, możemy określić wpływ danego elementu na energię poszczególnych sektorów. Jeśli znasz zasadę pięciu elementów, nie powinieneś mieć problemów ze wzmocnieniem energii w żądanym sektorze.

Jest to dosyć proste.

Żeby dowiedzieć się, gdzie zlokalizowany jest określony sektor, musisz posłużyć się kompasem. Jest to niezbędne. Nie zawsze północ, uniwersalny kierunek geograficzny, będzie zgodny z tym, który zostanie wskazany przez kompas we wnętrzu Twojego domu. Powodem może być oddziaływanie dodatkowych sił, takich jak np. grawitacja czy pole elektromagnetyczne, dlatego kompas potrzebny jest na każdym etapie analizy.

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy ustalić, gdzie wschodzi i zachodzi słońce, jednak nie jest to zgodne z prawdą! Zawsze należy używać kompasu. za co odpowiada dany element.

W poniższej tabelce znajdziesz informacje, co reprezentują poszczególne elementy.

Szkoła kompasu jest bardzo pomocna pod warunkiem, że stosujesz także inne metody. Najistotniejsze w feng shui jest wyeliminowanie negatywnej energii z naszego otoczenia. Jeśli stosujesz jedynie tą metodę zapominając np. o trujących strzałach skierowanych w stronę Twojego łóżka lub drzwi wejściowych, nie osiągniesz pozytywnych rezultatów.

Pamiętaj! najpierw pozbądź się negatywnej energii, później stosuj szkołę kompasu.

Północ

Południe

Wschód

Zachód

ELEMENT

woda

ogień

drzewo

metal

Aspekt życia

kariera

sława, szacunek

zdrowie

dzieci

Kolor

niebieski, czarny

czerwony

zielony, brązowy

biały, szary, metaliczny

Numer

1

9

3

7

Północny-wschód

Południowy-wschód

Południowy-zachód

Północny-zachód

ELEMENT

ziemia

drzewo

ziemia

metal

Aspekt życia

edukacja

bogactwo, sukces finansowy

związki

mentorzy

Kolor

Żółty, beżowy

zielony, brązowy

żółty, beżowy

biały, szary, metaliczny

Numer

8

4

2

6

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie