Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Aranżacje wodne w sypialni?
(06-11-2009)
Woda to jeden z pięciu elementów w sztuce feng shui. Jednak dlaczego nie nadaje się do sypialni??? Podczas konsultacji domu, jednego z moich klientów, spotkałam się z deweloperem w celu ustalenia możliwości wykonania zmian w domu klienta. Kiedy wykonawca dowiedział się, że zajmuję się sztuką feng shui, powiedział mi, iż słyszał że woda w feng shui oznacza pieniądze i że im więcej wody w otoczeniu tym lepiej. Zgodnie z przekonaniem umieścił fontannę w sypialni oraz powiesił obraz przedstawiający wodospad nad wezgłowiem swego łóżka, tak że woda symbolicznie spadała na jego głowę.Od tego momentu zaczęły się jego problemy finansowe i małżeńskie. Obwiniał kryzys o problemy finansowe, a problemy finansowe o kryzys w małżeństwie.

Wytłumaczyłam mu znaczenie wody w feng shui oraz jej zastosowanie. Po naszym spotkaniu od razu pojechał do domu i usunął z sypialni fontannę oraz ten „nieszczęsny” obraz; zamiast niego powiesił obraz przedstawiający radosne dzieci.

Po spotkaniu z deweloperem zdałam sobie sprawę jak szkodliwa może okazać się niewielka znajomość danego tematu.

Skłoniło mnie to do napisania tego artykułu - na temat negatywnego wpływu wodnych elementów dekoracyjnych w sypialni.

Posty na moim forum również przyczyniły się do powstania tego artykułu. Jeden z forowiczów twierdził, że woda w sypialni de facto może mieć korzystny wpływ. Jak  widać tyle opinii ilu tzw. „ekspertów”. Z mojego doświadczenia wynika, że woda w sypialni wywiera jedynie negatywny wpływ.

Woda może okazać się niebezpieczna jeśli jest nieprawidłowo stosowana lub gdy ilość wody nie jest proporcjonalna do wielkości domu. Wtedy katastrofa gotowa.

Jak powszechnie wiadomo, woda jest nam niezbędna. Bez niej nie da się żyć, jednak w nadmiarze bywa bardzo niebezpieczna powodując fatalne w skutkach powodzie, tsunami i inne klęski żywiołowe. Podobnie jest z nadmiernym spożyciem wody, co może potwierdzić każdy lekarz. To samo tyczy się umieszczania wody. Są takie miejsca w których nie powinno jej być - jednym z nich jest właśnie sypialnia.

Wodne elementy dekoracyjne takie jak fontanny, akwaria itp. wytwarzają zbyt dużo energii;  są zbyt jang. Sypialnia to miejsce odpoczynku, wyciszenia, tu regenerujemy siły i ciało na następny dzień.

W sztuce feng shui aranżacje wodne służą do wzmocnienia potencjału dobrobytu i bogactwa.

Jeśli odwiedzisz azjatyckie restauracje, biura, hotele czy banki (nie tylko znajdujące się w Azji), z pewnością zobaczysz tam akwaria lub wodne aranżacje.

Oczywiście nie tylko chińczycy  stosują element wody jako środek wzmacniający potencjał bogactwa. Sztuka feng shui znana jest od czasów starożytnych, a obecnie wykorzystywana jest przez ludzi na całym świecie bez względu na to jakiej są narodowości.

Mimo iż woda jest niezbędna w naszym życiu i może wzmocnić potencjał bogactwa, nie może być obecna w sypialni. Dlaczego?

W sypialni woda może przyczyniać się do powstawania problemów między ludźmi. Dlaczego tak się dzieje? Woda gasi ogień, a co się z tym wiąże ochładza także namiętność (ogień), niezbędną w związku. Może obniżać libido a tym samym przyczyniać się do zaniku namiętności. Ponadto woda w sypialni może być przyczyną kłótni i niepotrzebnych sprzeczek. Z tego też powodu sypialnia z  jacuzzi lub wanną obok łóżka zgodnie z feng shui jest zakazana.

Nie chodzi tutaj o szklankę wody, którą stawiamy w sypialni na wypadek gdyby w nocy zachciało nam się pić. Nie należy przesadzać; szklanka lub dzbanek z wodą nikomu nie zaszkodzi. Chodzi tu o aktywne elementy wodne, tzw. wodę jang.

Woda także może niekorzystnie wpływać na koncentrację, a nawet powodować problemy emocjonalne, szczególnie wśród studentów i dzieci.

Wody używamy do mycia się, a sypialnia z pewnością nie jest miejscem w którym myślimy o tym. Pomieszczeniem do tego przeznaczonym jest łazienka, natomiast sypialnia to miejsce odpoczynku.

Jeżeli okaże się że w Twojej sypialni znajdują się pozytywne gwiazdy (zgodnie z formułą „wędrującej gwiazdy”) nie ma potrzeby aktywowania ich. Samo przebywanie w takim pomieszczeniu aktywuje je. Jeżeli natomiast w Twojej sypialni znajdują się negatywne gwiazdy wody, umieszczenie jakiegokolwiek wodnego elementu w takim pomieszczeniu będzie miało fatalne skutki. Równie fatalny efekt spowoduje umieszczenie wodnej aranżacji w sypialni, w której znajdują się gwiazdy Kwiatu Brzoskwini (Peach bloosom star). Może to doprowadzić nawet do rozpadu związku.

Jeśli jednak zależy ci na tym aby wzmocnić korzystne gwiazdy, możesz to zrobić w odpowiednim miejscu swojego salonu.

Przykład. W Twojej sypialni, która znajduje się w sektorze południowo-zachodnim znajdują się bardzo korzystne gwiazdy wody 8 lub 1. Jeżeli chcesz je wzmocnić ustaw aranżację wodną w południowo-zachodnim sektorze Twojego salonu.

Równie ważne są kolory w sypialni. Niebieski i czarny to kolory wody. Jeżeli sypialnia pomalowana jest jednym z tych kolorów może być ci trudno się w niej zrelaksować, a także Twoje libido może się obniżyć.  Najgorzej jeśli jednym z tych kolorów jest pomalowany sufit. Jest to wyjątkowo niekorzystne!

Kolejnym powodem aby nie stosować wody w sypialni jest fakt iż może ona przyczynić się do powstania problemów w każdej sferze życia, począwszy od problemów finansowych, skończywszy na problemach związanych z relacjami w związku.

Pamiętaj! Wodny element  w sypialni wywiera niekorzystny wpływ. Wodne aranżacje, a także obrazy przedstawiające wodę są niepożądane w sypialni.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie