Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Feng shui sypialni
(29-07-2009)
Sypialnie to jedne z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Przeciętnie dorosły człowiek spędza w sypialni ok 1/3 swojego życia, dzieci nawet więcej.
Jest to miejsce jin, co oznacza, że powinno być urządzone w sposób pomagający nam się zrelaksować i zregenerować.

Poniżej znajdują się podstawowe zasady dotyczące „idealnej sypialni”.

1. Ustaw łóżko tak by skierowane było w pomyślnym dla Ciebie kierunku. Głowa powinna wskazywać  pomyślny kierunek podczas snu.

2. Nigdy nie ustawiaj łóżka tak, aby podczas snu stopy skierowane były w stronę drzwi. To tzw. pozycja „pogrzebowa”, tak właśnie ustawiana jest trumna czekająca na odbiór.

3. Pamiętaj aby zawsze mieć stoliki nocne po obu stronach łóżka.

4. Nie wieszaj żadnych półek na ścianie gdzie znajduje się wezgłowie łóżka. Spanie pod czymś wiszącym, źle wróży.

5. W sypialni nie ma miejsca dla wody. Wszelkie wodne elementy dekoracyjne, akwaria, obrazy przedstawiające wodę, fontanny nie powinny znaleźć się w sypialni. Mogą one powodować bezsenne noce i różnego rodzaju nieporozumienia.

6. Lustro nie powinno znajdować się w sypialni. Jednak jeżeli już jest upewnij się że jest ustawione tak aby nie odbijało łóżka.

7. Nie zamieniaj sypialni w biuro. Nie pracuj w sypialni.

8. Pamiętaj aby pod łóżkiem panował porządek.

9. Nie trzymaj żywych roślin w sypialni. Wg zasad feng shui, roślina w sypialni jest nie do przyjęcia. Sypialnia to miejsce odpoczynku (jin), rośliny natomiast stanowią element jang, który zakłóca spokojny sen. Także z lekcji biologii powinniśmy pamiętać, że w ciągu dnia, w procesie fotosyntezy rośliny produkują tlen, natomiast w nocy wydzielają dwutlenek węgla, a pochłaniają tlen. Śpiąc w pomieszczeniu w którym znajdują się rośliny, musimy dzielić się z nimi tlenem.

Wg zasad feng shui, rośliny w sypialni mogą być przyczyną nieporozumień i sprzeczek. Wyjątek stanowią sypialnie osób chorych, w tym przypadku rośliny mogą absorbować złą, niekorzystną energię.

10. W sypialni trzymaj przedmioty w parach. Nie ustawiaj pojedynczych przedmiotów ponieważ wróżą one samotność.

11. Nie ustawiaj łóżka pod skośnym sufitem.

12. Łóżko nie powinno znajdować się między drzwiami a oknem , jeszcze gorzej jest umieścić łóżko miedzy dwoma drzwiami.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie