Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Idealne łóżko
(26-07-2009)
Łóżko jest bardzo ważnym meblem w naszym domu. Większość z nas spędza jedną trzecią swojego życia śpiąc dlatego bardzo ważne jest aby było ono wygodne.

Przeczytaj poniższe wskazówki aby poznać ogólne zasady feng shui „idealnego łóżka”.

1. W łóżku miej tylko jeden materac. Dwa pojedyncze materace na jednym dużym łóżku (obok siebie)  są bardzo niewskazane z punktu widzenia feng shui.

2. Wezgłowie Twojego łóżka powinno być wyższe niż część przednia łóżka (gdzie znajdują się nogi).

3. Łóżko powinno mieć wystarczająco dużo miejsca po obu jego stronach, tak aby obie osoby które śpią na łóżku mogły swobodnie wstać ze swojej strony.

4. Upewnij się że w Twoje łóżko nie jest skierowana żadna “trująca strzała”.

5. Łóżko powinno być wsparte o ścianę, szczególnie jeżeli nie ma ono wezgłowia.

6. Nie trzymaj zbędnych rzeczy pod łóżkiem. Najkorzystniej jest jeżeli pod łóżkiem znajduje się wolna przestrzeń.

7. Nigdy nie ustawiaj łóżka pod belkami stropowymi (jeżeli takowe znajdują się na suficie).

Jeżeli jednak w Twojej sypialni znajdują się belki, koniecznie je zakryj lub nawet lepiej przestaw łóżko tak, aby nie znajdowało się bezpośrednio pod nimi.

8. Najlepszym miejscem na ustawienie łóżka jest miejsce po przekątnej od wejścia do sypialni.

9. Nie ustawiaj łóżka tak aby wezgłowie łóżka dzieliło tę samą ścianę z toaletą lub łazienką. Takie ustawienie powoduje bóle głowy, bezsenne noce, a nawet może być przyczyną chorób.

10. Nie ustawiaj łóżka pod oknem. Jest to szczególnie niekorzystne jeżeli okna są bardzo duże. Jeżeli jednak w Twojej sypialni nie ma innej możliwości niż takie ustawienie, na noc zasłaniaj okna grubą zasłoną.

11. Nie umieszczaj łóżka tak aby znajdowało się pod toaletą (na wyższym piętrze).

12. Unikaj sypialni nad kuchnią. Jeżeli w Twoim domu jest już takie ustawienie przynajmniej upewnij się że łóżko nie znajduje się nad kuchenką.

PODZIEL SIĘ
Umieść w swoim ulubionym serwisie