Strona głowna
Pobierz:
hasło
kalendarz księżycowy
kalendarz słoneczny

Pobierz bezpłatnie wygaszacz, widet lub nawet oba. Miej je zawsze na swoim komputerze aby wiedzieć które astrologiczne zwierzę rządzi w danym roku, miesiącu, dniu i godzinie. Możesz wybrać opcję opartą na kalendarzu słonecznym lub księżycowym.

This is alternative content.

Jakim jesteś znakiem, kiedy odnajdziesz miłość, kto jest ...

- -

Kalkulator: Fazy Księżyca

Wiele kultur posługuje się fazami księżyca aby wyznaczyć daty świąt i uroczystości. Chińczycy wykorzystują fazy księżyca aby określić początek Nowego Roku (drugi nów po przesileniu zimowym), a także inne święta i festiwale. Muzułmanie świętują Nowy Rok po Ramadanie (okres Wielkiego Postu), który określany jest zgodnie z fazami księżyca. Hindusi wyliczają daty swoich świąt i uroczystości także w oparciu o fazy księżyca.
W nauce feng shui nów zawsze oznacza okres w którym najkorzystniej rozpoczynać nowe rzeczy, takie jak: ślub, podpisywanie nowych kontraktów lub umów, otwarcie nowej firmy, przeniesienie się do nowego domu, rozpoczęcie prac budowlanych a nawet obcinanie włosów. Generalnie chodzi o to aby posługiwać się fazami księżyca do rozpoczynania nowych przedsięwzięć.
Dawniej ludzie sadzili drzewa, rośliny, warzywa i kwiaty w oparciu o fazy księżyca. Mówi się, że rośliny i drzewa kiedy sadzone w fazie nowiu rosną szybciej i lepiej.
Dla osób zainteresowanych naśladowaniem tych praktyk proszę skorzystać z kalendarza, który znajduje się poniżej. Można w nim znaleźć informacje kiedy dokładnie jest nów, a kiedy pełnia księżyca.miesiąc: rok: